Nowy Sapkowski i Nowy wiedźmin wyczekują na pasjonatów fantastyki. Ta wartościowa publikacja jest już w księgarniach

Dla wielu wielbicieli fantastyki, ta książka była przyjemnym zdumieniem po Wiedźminie. Mimo oczekiwaniom niektórych, nie jest to ciągu dalszego legendarnej 5 tomowej Wiedźmińskiej Sagi.
Wiedźmin
Opracował: Sergey Galyonkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sezon burz to osobna, niepowiązana z uprzednimi tomami książek Andrzeja Sapkowskiego, która zawiera cykl opowieści, której historia dzieje się przed zdarzeniami wziętymi z Wiedźmińskiej Sagi. Lecz akcja dzieje się w świecie wiedźmińskim, w którym grana jest również fabuła Sagi o wiedźminie. Punktem, w jakim zawiera się akcja jest królestwo Kerack lub sąsiednie ziemie. W powieści pojawiają się ludzie doskonale znane, jak oddany przyjaciel Geralta Jaskier czy też jego ukochana, przewrotna czarodziejka Yennefer, lecz też na scenę wkraczają osoby zupełnie nowe. Osoby, nieludzie i potwory kreują rosnące napięcie. Spodobał się wstęp? Zapraszam tu - Sezon Burz Sapkowskiego z Fonopolis - oraz do dokończenia naszego wpisu.

Głównym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii, cyniczny, jednakże o miękkim sercu najemny łowca bestii, za młodu poddany krwawemu treningowi i mutacjom w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, który ze względu na przemiany wyglądu sprawionej mutacjami, jest potraktowany przez społeczność w najlepszym przypadku jako zło konieczne. Publikacja nie stanowi kontynuacji Pani Jeziora – ostatniej książki Sapkowskiego o Geralcie. Jej akcja jest na krótko przed zdarzeniami z historii Wiedźmińskiej Sagi. Geralt stacza walkę z srogim potworem, którego wyłącznym zamysłem w życiu jest mordowanie ludzkości.

Poszukujesz może kolejnych idei wiążących się z opisywanym w tym wpisie tematem? Jest na to doskonała metoda: kliknij tu oraz przeczytaj więcej w tekście (https://reklamywiktor.pl).Może zainteresują ciebie także

Dobra książka wciąga różnych ludzi

Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż naprawdę dobrze napisana książka, bez względu na to, jakiego tematu będzie dotyczyła, będzie przywoływała zarówno młodych, jak i starszych czytelników. Przez to nie warto sobie wmawiać, iż ta czy ta książka nie jest dla nas, że nie powinniśmy jej czytać, jeżeli tylko nas zaciekawiła, to jak najbardziej posiadamy prawo po nią sięgnąć.

Po tym wydarzeniu zostaje zatrzymany oraz traci dwa bezcenne, wykonywane na miarę miecze wiedźmińskie. Z poparciem swojego druha, Jaskra oraz jego koneksji, robi wszystko, aby odebrać własne miecze. W międzyczasie zaczyna romansować z czarodziejką Lyttą Neyd, nazywana Koral, poznaje zwyczaje społeczne i zakłada maskę w Kerack, gdzie stracił własne miecze. Te wydarzenia oraz nieukrywana oraz odwzajemniona wstręt czarowników do Geralta, powodują, że całość układa się w pasmo porażek, w toku których bohater zobligowany jest do podejmowania ciężkich decyzji i krzywienia jedynego zestawu reguł Kodeksu, jakimi powinien kierować się przykładny wiedźmin (odwiedź ten portal ciekawe źródło informacji).
22-05-24 12:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.