Nowy Sapkowski i Nowy wiedźmin wyczekują na pasjonatów fantastyki. Ta wartościowa publikacja jest już w księgarniach

Dla wielu wielbicieli fantastyki, ta książka była przyjemnym zdumieniem po Wiedźminie. Mimo oczekiwaniom niektórych, nie jest to ciągu dalszego legendarnej 5 tomowej Wiedźmińskiej Sagi.

Wiedźmin
Opracował: Sergey Galyonkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sezon burz to osobna, niepowiązana z uprzednimi tomami książek Andrzeja Sapkowskiego, która zawiera cykl opowieści, której historia dzieje się przed zdarzeniami wziętymi z Wiedźmińskiej Sagi. Lecz akcja dzieje się w świecie wiedźmińskim, w którym grana jest również fabuła Sagi o wiedźminie. Punktem, w jakim zawiera się akcja jest królestwo Kerack lub sąsiednie ziemie. W powieści pojawiają się ludzie doskonale znane, jak oddany przyjaciel Geralta Jaskier czy też jego ukochana, przewrotna czarodziejka Yennefer, lecz też na scenę wkraczają osoby zupełnie nowe. Osoby, nieludzie i potwory kreują rosnące napięcie. Spodobał się wstęp? Zapraszam tu - Sezon Burz Sapkowskiego z Fonopolis - oraz do dokończenia naszego wpisu.

Głównym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii, cyniczny, jednakże o miękkim sercu najemny łowca bestii, za młodu poddany krwawemu treningowi i mutacjom w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, który ze względu na przemiany wyglądu sprawionej mutacjami, jest potraktowany przez społeczność w najlepszym przypadku jako zło konieczne. Publikacja nie stanowi kontynuacji Pani Jeziora – ostatniej książki Sapkowskiego o Geralcie. Jej akcja jest na krótko przed zdarzeniami z historii Wiedźmińskiej Sagi. Geralt stacza walkę z srogim potworem, którego wyłącznym zamysłem w życiu jest mordowanie ludzkości.

Poszukujesz może kolejnych idei wiążących się z opisywanym w tym wpisie tematem? Jest na to doskonała metoda: kliknij tu oraz przeczytaj więcej w tekście (https://reklamywiktor.pl).


Po tym wydarzeniu zostaje zatrzymany oraz traci dwa bezcenne, wykonywane na miarę miecze wiedźmińskie. Z poparciem swojego druha, Jaskra oraz jego koneksji, robi wszystko, aby odebrać własne miecze. W międzyczasie zaczyna romansować z czarodziejką Lyttą Neyd, nazywana Koral, poznaje zwyczaje społeczne i zakłada maskę w Kerack, gdzie stracił własne miecze. Te wydarzenia oraz nieukrywana oraz odwzajemniona wstręt czarowników do Geralta, powodują, że całość układa się w pasmo porażek, w toku których bohater zobligowany jest do podejmowania ciężkich decyzji i krzywienia jedynego zestawu reguł Kodeksu, jakimi powinien kierować się przykładny wiedźmin (odwiedź ten portal ciekawe źródło informacji).
22-07-22 15:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.