Czytanie rozwija wyobraźnię każdego czytelnika

O domowej biblioteczce częstokroć myśli się jak o szafkach na przeczytane publikacje. W grę wchodzą wtenczas dwie przyczyny ich składowania. Główny, w wyższym stopniu wielkoduszny: bo mogą się jeszcze komukolwiek przydać.
biblioteka miejska
Opracował: jef1947
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drugi kojarzy się z próżnością właściciela, który lektury traktuje jak myśliwskie łupy, rozstawiając na półkach ustrzelone białe kruki. W bibliotece stoją książki przeczytane, lecz wiele jest także tych, których nie przeczytaliśmy, a być może, nie przeczytamy wcale. To nie znaczy, że są bezużyteczne. Półki służą nie tylko składowaniu książek, jednakże świetnie nadają się do ich przesuwania. Do tego przydają się wszelkie książki: przeczytane, przejrzane i zostawione na potem. Winniśmy puszczać książki w ruch. W aktywnej bibliotece wiecznie brak miejsca, a równocześnie sporo jest w niej takich książek, z jakimi zdołalibyśmy rozstać się bez żalu. Nie trzymajmy ich po to, żeby zbierały kurz. Warto porzucać książki na studiach, w placówkach edukacyjnych i kawiarniach.

Otrzymanie innych informacji na podnoszony tutaj temat jest dla Ciebie kwestią pilną? Jeżeli tak, to bez strachu kliknij ten odnośnik oraz tam zdobądź użyteczne szczegóły.

Nawet na najdziwniejsze tytuły znajdą się miłośnicy, otwarci wykorzystać je na swój sposób. Domowe biblioteki nie muszą być przejawami prestiżu i skumulowanym funduszem kulturowym używanym w utarczkach społecznych. Wiele zależy od tego, w jaki sposób będziemy do nich podchodzić. Przy dobrym nastawieniu biblioteczki mogą odegrać ważną funkcję w otwieraniu nas na świat i stawianiu zdrowszych związków z innymi.


Może zainteresują ciebie także

W sytuacji gdy szukasz interesującej rozrywki na wieczór, możesz sięgnąć po gry komputerowe albo zajmujące planszówki

planszówka
Opracował: yoppy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdarza się czasem, że człowiek nie umie wyszukać sobie ciekawej rozrywki i tylko spogląda w ekran telewizora. Tymczasem istnieje tak dużo ciekawych ewentualności, należy tylko znaleźć idealną dla siebie! W sytuacji, jeśli uwielbia się spędzać czas przed komputerem, można pograć w różnorakie gry. Inną opcją okazują się gry karciane lub planszowe. Te ostatnie to idealna propozycja, gdy chce się spędzić czas z bliskimi. Wybór gier w sprzedaży okazuje się po prostu ogromny, zatem każdy wyszuka tytuł dla siebie.

książki na stoliku
Opracował: MocaDeco
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, że człek może sobie bądź co bądź radzić w życiu, nawet wcale nie czytając książek. Może, lecz co to za istnienie, gdy nie ma życia duchowego związanego z zadumą nad sobą i rzeczywistością, nie ma świadomości, że są odrębne punkty odczuwania i szersza perspektywa. Czytanie poszerza przeżycia lingwistyczne, kształtuje zasób leksykalny, uczy przejawiać myśli i poznawać rodzaje mówienia pozostałych ludzi. Im bogatszy język, tym sprawniejsze wyrażanie prywatnego sądu, lepsza biegłość demonstrowania odczuć i potrzeb. Czytanie książek polepsza kunszt samodzielnego myślenia i definiowania myśli, zdolności niezbędne do właściwego działania publicznego.
21-10-03 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.