Fitness jumping – zasady, rezultaty i przeciwwskazania

Fitness jumping jest to nowy typ ćwiczeń, który zyskuje coraz to ogromniejszą popularność.


Mówiąc w skrócie jumping fitness jest to skakanie na mini trampolinie.


Wariat i zakonnica
Opracował: Kuźnia PR
Na podstawie: Kuźnia PR


Faktycznie jednak nie jest to tak łatwe, jak z początku się wydaje. W naszej ojczyźnie ćwiczenia na trampolinie, zatem jumping Szczecin od niedawna staje się modny. Coraz to więcej klubów fitness wdraża do swojej oferty tego typu ćwiczenia. Ćwiczenia mogą być spokojne, polegające na miłym bujaniu się na trampolinie, bez wybijania się w górę lub podnoszące tętno (bieg w miejscu). Mogą też polegać na podskakiwanie (obydwie stopy odrywają się od trampoliny), w trakcie którego wzmocnią się muskuły pośladków jak też nóg. Dzięki możliwościom wykorzystania wielu ruchów jak też technik jumping fitness gwarantuje całościowy trening całego ciała (zmuszając muskuły, zwłaszcza głębokie, do szybkich skurczów), a miękka nawierzchnia trampoliny gwarantuje amortyzację, skutkiem tego nie obciąża stawów.


video
Opracował: www.4taroty.pl


Może zainteresują ciebie także

Czym jest tzw. broń palna i gdzie praktycznie każdy może potrenować strzelanie?

muzyka
Opracował: Justin Higuchi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Swobodne korzystanie z niektórych typów broni jest w Polsce od dłuższego okresu zakazane. Innymi słowami trzeba mieć istotny powód (np. ryzyko zakłócenia tak zwanego miru domowego) oraz zdać specjalistyczne testy psychologiczne.


Badania udowadniają także, że treningi na mini trampolinie będą odpowiednie dla starszych osób, mających problemy z równowagą. Wykazują również iż obciążenie, jakie wywołuje skakanie na trampolinie będzie takie samo tak na kostkach, karku oraz czole, gdzie zostało zmierzone (i znacznie poniżej progu, w którym kości mogłyby ulec uszkodzeniu), natomiast w czasie biegania kostki będą obciążone nieomalże dwa razy bardziej od pozostałych części ciała.


W czasie skakania na trampolinie stosunek zużycia tlenu w porównaniu do potrzeb był czasami wyższy aniżeli podczas biegania .

Szukasz podobnych materiałów na omawiany tu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej toalety publiczne duo a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Przy takim samym poborze tlenu, musimy wykonać o 68 % większy trud w przypadku biegania niż skakania na trampolinie.
22-11-09 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.