Nasze zbieractwo ma szansę przemienić się w inwestycję

Numizmatyka, wiąże nam się w szczególności z kolekcjonowaniem monet, lecz nie każdy z nas wie, że inwestowanie w monety ma szansę stać się także możliwością na lokowanie kaPITału i zwiększać nasze oszczędności.


Aktualnie na rynku skup monet staje się coraz bardziej popularny i nie jest trudno wyszukać biegłych ekspertów, którzy mogą nam przybliżyć tę dziedzinę.
Trzeba zaznaczyć, iż monety kolekcjonerskie, nie muszą być bardzo stare.

Sprawdź ten odnośnik i zobacz więcej wskazówek dotyczących rozpatrywanej w tym serwisie kwestii. Te porady niewątpliwie także na długi czas pozostaną w Twej pamięci.

To również jak najbardziej współczesne numizmaty, jakie mennica produkuje systematycznie, na zlecenie Narodowego Banku. Jednak nie jest ich mnóstwo i nie trafiają do codziennego obiegu, ponieważ ich rola kolekcjonerska przewyższa znacznie ich nominał. Takowe numizmaty robione są z drogich surowców, czyli złota i srebra oraz są emitowane przede wszystkim na specjalne wydarzenia.


Kolekcjonerzy początkujący, którzy pragną angażować się w skup monet zwykle najpierw nie zdają sobie sprawy, jaka jest rozbieżność pomiędzy monetą a numizmatem. Moneta ma nominał, czyli liczbę określoną w systemie finansowym i jest używana w codziennym obiegu, natomiast numizmat nie ma tych właściwości, gdyż jego jedynym przeznaczeniem jest ranga kolekcjonerka.


Gra planszowa - Warhammer Inwazja
Na podstawie: http://www.planszoweczka.pl/


pl:Eric Sardinas
Opracował: TNS Sofres
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wartość monet zależy o kilku czynników, między innymi od kruszcu, z jakiego zostały wykonane, lecz także od nakładu, ponieważ im mniejszy nakład tym moneta wartościowsza.
Z kolei wiekowe monety mają większe znaczenie dla inwestorów.


rynek numizmatyczny jest niezwykle ciekawy i ma szansę nam ofiarować nie tylko zyski, ale przede wszystkim interesujące hobby.
21-12-29 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.