Nasze zbieractwo ma szansę przemienić się w inwestycję

Numizmatyka, wiąże nam się w szczególności z kolekcjonowaniem monet, lecz nie każdy z nas wie, że inwestowanie w monety ma szansę stać się także możliwością na lokowanie kaPITału i zwiększać nasze oszczędności.


Aktualnie na rynku skup monet staje się coraz bardziej popularny i nie jest trudno wyszukać biegłych ekspertów, którzy mogą nam przybliżyć tę dziedzinę.
Trzeba zaznaczyć, iż monety kolekcjonerskie, nie muszą być bardzo stare. To również jak najbardziej współczesne numizmaty, jakie mennica produkuje systematycznie, na zlecenie Narodowego Banku. Jednak nie jest ich mnóstwo i nie trafiają do codziennego obiegu, ponieważ ich rola kolekcjonerska przewyższa znacznie ich nominał. Takowe numizmaty robione są z drogich surowców, czyli złota i srebra oraz są emitowane przede wszystkim na specjalne wydarzenia.


Kolekcjonerzy początkujący, którzy pragną angażować się w skup monet zwykle najpierw nie zdają sobie sprawy, jaka jest rozbieżność pomiędzy monetą a numizmatem. Moneta ma nominał, czyli liczbę określoną w systemie finansowym i jest używana w codziennym obiegu, natomiast numizmat nie ma tych właściwości, gdyż jego jedynym przeznaczeniem jest ranga kolekcjonerka.


Gra planszowa - Warhammer Inwazja
Na podstawie: http://www.planszoweczka.pl/


pl:Eric Sardinas
Opracował: TNS Sofres
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wartość monet zależy o kilku czynników, między innymi od kruszcu, z jakiego zostały wykonane, lecz także od nakładu, ponieważ im mniejszy nakład tym moneta wartościowsza.
Z kolei wiekowe monety mają większe znaczenie dla inwestorów.


rynek numizmatyczny jest niezwykle ciekawy i ma szansę nam ofiarować nie tylko zyski, ale przede wszystkim interesujące hobby.
18-11-29 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.