Jak dobrze spakować się na obóz harcerski

Harcerstwo to ruch ludzi, którzy działają ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestniczeniu w harcerstwie dzieci zyskują bardzo dużo. Przede wszystkim poznają nowych przyjaciół i potrafią się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i usuwania ze swojego życia lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to także świetna przygoda i wspomnienia, które pozostaną na zawsze.

Harcerstwo
Opracował: Arcadiuš
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co pewien czas, zazwyczaj podczas ferii i wakacji, odbywają się obozy harcerskie. One również pomagają w samodzielności, są lekcją patriotyzmu, w pewien sposób wychowują. Dodatkowo uczą współdziałania w grupie, szacunku do innych ludzi oraz zdyscyplinowania. Obozy kształtują charakter. Harcerze potrafią dzięki nim poradzić sobie z niełatwymi warunkami. Oczywiście takie miejsca to nie tylko powinności, lecz także rozrywka w wspólne spędzanie przyjemnego czasu, np. siedzenie przy ogniu i śpiewanie.

Stałym elementem takich wieczorów jest śpiewnik Ognik - polecana strona - obecnie najbardziej znany wśród harcerzy.

Uważasz, że wspomniane informacje są absorbujące? Doskonale, zatem z pewnością szczegóły tu atrakcje wrocław umieszczone także Cię zaciekawią.

Łączy piosenki i chwyty gitarowe. Aktualnie organizacja obozu harcerskiego jest szeroko opisana na witrynach takich wydarzeń. Jakie rzeczy jednak z całą pewnością powinny znaleźć się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest nieodzownym elementem. W dodatku niezbędna stanie się również legitymacja.

Może zainteresują ciebie także

Dąbki – piękne i unikatowe miejsce nad Morzem Bałtyckim

Nie każdy ma świadomość, ile w Polsce można znaleźć świetnych miejsc, w których można przyjemnie spędzić wakacje. Zdecydowanie zaliczają się do nich Dąbki – pełne czaru uzdrowisko znajdujące się zarówno nad Bałtykiem, jak też jeziorem Bukowo.


Często harcerzy prosi się o spakowanie dwóch plecaków - większego i mniejszego - oprócz potrzebna jest menażka, sztućce i talerze, jak również kubek. Noclegi najczęściej odbywają się w namiotach, wówczas bardzo istotny jest śpiwór i karimata. Drugi przedmiot przyda się jednakże przede wszystkim przy ognisku, ponieważ do spania zapewniane są materace. W letnich miesiącach pogoda może być zmienna, dlatego też należy zabrać rzeczy przeciwdeszczowe oraz cieplejsze i lekkie ubrania. Konieczny w letnich obozach jest również strój kąpielowy, coś chroniącego głowę i kremy z filtrem - .
Obozy często odbywają się w lasach, tym samym nie wolno zapomnieć o czymś przeciw komarom. Co jasne należy zabrać ręcznik, podstawowe kosmetyki oraz igłę i nitkę. Powinno się mieć również latarkę i kompas. Istotne jest przekazanie wszelkich zażywanych leków opiekunom.

Nie wolno nie powiadamiać o tego typu sprawach, ponieważ są naprawdę poważne.
Witryny obozów i organizatorzy z pewnością zadbają o to, aby każdy spakował wszystko, co niezbędne. Jeżeli będziemy się tym kierować, zdecydowanie niczego nie zapomnimy i obóz stanie się czystą przyjemnością.
22-01-11 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.