Jak dobrze spakować się na obóz harcerski

Harcerstwo to ruch ludzi, którzy działają ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestniczeniu w harcerstwie dzieci zyskują bardzo dużo. Przede wszystkim poznają nowych przyjaciół i potrafią się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i usuwania ze swojego życia lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to także świetna przygoda i wspomnienia, które pozostaną na zawsze.

Harcerstwo
Opracował: Arcadiuš
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co pewien czas, zazwyczaj podczas ferii i wakacji, odbywają się obozy harcerskie. One również pomagają w samodzielności, są lekcją patriotyzmu, w pewien sposób wychowują. Dodatkowo uczą współdziałania w grupie, szacunku do innych ludzi oraz zdyscyplinowania. Obozy kształtują charakter. Harcerze potrafią dzięki nim poradzić sobie z niełatwymi warunkami. Oczywiście takie miejsca to nie tylko powinności, lecz także rozrywka w wspólne spędzanie przyjemnego czasu, np. siedzenie przy ogniu i śpiewanie.

Stałym elementem takich wieczorów jest śpiewnik Ognik - polecana strona - obecnie najbardziej znany wśród harcerzy.

Uważasz, że wspomniane informacje są absorbujące? Doskonale, zatem z pewnością szczegóły tu atrakcje wrocław umieszczone także Cię zaciekawią.

Łączy piosenki i chwyty gitarowe. Aktualnie organizacja obozu harcerskiego jest szeroko opisana na witrynach takich wydarzeń. Jakie rzeczy jednak z całą pewnością powinny znaleźć się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest nieodzownym elementem. W dodatku niezbędna stanie się również legitymacja.

Może zainteresują ciebie także

Bałtyckie morze jest cudowne o każdej porze roku - wobec tego należy odwiedzać je zawsze, kiedy tylko mamy wolną chwilę

przepisy
Opracował: Włodarzewska S.A.
Na podstawie: Włodarzewska S.A.
Mamy szczęście, że posiadamy bardzo długą linię brzegową. Ponadto, polskie plaże wydają się być najpiękniejsze na świecie. Mają piasek, czego może nam pozazdrościć duża liczba innych państw, których plaże są na nieszczęście żwirowe lub kamiennie.


Często harcerzy prosi się o spakowanie dwóch plecaków - większego i mniejszego - oprócz potrzebna jest menażka, sztućce i talerze, jak również kubek. Noclegi najczęściej odbywają się w namiotach, wówczas bardzo istotny jest śpiwór i karimata. Drugi przedmiot przyda się jednakże przede wszystkim przy ognisku, ponieważ do spania zapewniane są materace. W letnich miesiącach pogoda może być zmienna, dlatego też należy zabrać rzeczy przeciwdeszczowe oraz cieplejsze i lekkie ubrania. Konieczny w letnich obozach jest również strój kąpielowy, coś chroniącego głowę i kremy z filtrem - .
Obozy często odbywają się w lasach, tym samym nie wolno zapomnieć o czymś przeciw komarom. Co jasne należy zabrać ręcznik, podstawowe kosmetyki oraz igłę i nitkę. Powinno się mieć również latarkę i kompas. Istotne jest przekazanie wszelkich zażywanych leków opiekunom.

Nie wolno nie powiadamiać o tego typu sprawach, ponieważ są naprawdę poważne.
Witryny obozów i organizatorzy z pewnością zadbają o to, aby każdy spakował wszystko, co niezbędne. Jeżeli będziemy się tym kierować, zdecydowanie niczego nie zapomnimy i obóz stanie się czystą przyjemnością.
22-01-11 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.