Bajki dla dzieci oraz produkcje Disneya, czyli jakie bajki powinniśmy włączać dzieciom, żeby wyniosły z nich tylko mądre treści

Każde dziecko ma jakąś ukochaną bajkę, którą lubi oglądać niezależnie od humoru. Oglądanie filmów animowanych przez dzieci może przynosić mnóstwo korzyści, jednakże kiedy będą one nieodpowiednie, dziecko może wynieść z nich błędne przekonania o otaczającym świecie.


Piękna i Bestia
Opracował: Michael Lombardi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Paręnaście lat temu, mogliśmy być spokojni, zostawiając naszą pociechę z bajkami. Niemal wszystkie bajki jak również programy dla dzieci wyświetlana w telewizji przekazywały wartościowe treści. Popularne filmy animowane, które zna każdy z nas, uczyły dzieci empatii jak również niezwykle pobudzały wyobraźnie. Z biegiem lat bajki dla dzieci zaczynają tracić na wartości, dużo pojawia się bajek, w których wiele jest przykładowo przemocy. Z tego powodu właśnie bardzo ważne jest, by kontrolować to, co oglądają nasze dzieci a także odpowiednio dobierać animowany repertuar. Najbardziej popularnymi bajkami, które są znane na całym świecie jak również mają ogromny wpływ na proces wychowania naszych dzieci, są bajki Disneya. Kto z nas nie zna wzruszającej historii Kopciuszka bądź Królewny Śnieżki?

Bajki Disneya są bardzo dobrym przykładem na to, że można w ciekawy oraz pouczający sposób przedstawić losy bajkowych postaci. Nie odnajdziemy w nich wiele przemocy oraz można oglądać je wiele razy, a nigdy nam się nie znudzą. Bajki Disneya takie jak na przykład uwielbiany przez wielu Król Lew poruszają w dzieciach niesamowite emocje oraz uczą tego co jest dobre a co złe. Jest to niezwykle ważne w wychowaniu dziecka, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to jakie treści przekazują oglądane przez dziecko bajki. Możemy być również pewni, iż po obejrzeniu bajek Disneya naszemu dziecku nie będą się śniły koszmary. Duża część zbyt dynamicznych jak również przepełnionych przemocą bajek sprawia, iż dzieci mają problemy ze snem. W opozycji do nich, bajki Disneya są spokojne tudzież doskonale nadają się dla młodych widzów w niemal każdym wieku, lubią je także dorośli widzowie.


dziecko
Opracował: Jessi R & Math R
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, gdy często zostawiamy dzieci przed ekranami telewizorów, musimy zwracać uwagę na jakość animacji bądź bajek wyświetlanych w telewizji.

Nie można pozwolić na to, byś nie uświadczył wszelkich wiadomości na ten temat. Zapraszamy więc do kolejnego wątku. Tam oczekuje na Ciebie kompleksowa analiza (https://www.touchofart.eu/Pejzaz/kategoria/).

Programy i bajki dla dzieci mogą wiele ich nauczyć, mogę też bardzo szkodzić w ich wychowaniu, warto więc wybierać te, które niosą ze sobą wartościową treść - .
19-08-15 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.