Czy wiedziałeś, co Twoje dzieci robią w internecie? Warto to kontrolować!

W współczesnych czasach dzieci bez wątpienia o wiele więcej godzin spędzają przed komputerem niż na podwórku. Jeżeli Twoje dziecko również takie jest - a pewnie tak - powinnaś zwracać baczną uwagę na to, co właściwie Twoja pociecha robi w sieci. Nie da się przecież zaprzeczyć, że internet jest pełen niebezpieczeństw i treści, których dzieci niewątpliwie nie powinny zobaczyć. Jeżeli zatem Twoje dziecko musi spędzać dużo czasu przy komputerze, powinnaś mieć nad tym pełną kontrolę.
Sprawdź, w jakie gry gra Twoja córka


zestaw playstation i gry
Opracował: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tym, co dzieci zwykle robią w sieci jest granie w różnego rodzaju gry komputerowe.

Zainteresował Cię nagłówek tego artykułu? Obowiązkowo sprawdź link (klubtanca.pl/), tam znajdują się jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę dobrze je zobaczyć.

Jeśli chcesz być wyjątkowo odpowiedzialnym rodzicem, na pewno powinieneś wiedzieć, jakie tytuły konkretnie wybiera Twoje dziecko. Chyba każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że gry pełne agresji czy zawierające sceny erotyczne nie są dobre dla dzieci. Na szczęście istnieje sporo tytułów, po które Twoje dzieciaki mogą sięgać bez żadnych obaw. Są to szczególnie wszelkiego typu gry towarzyskie, w które dzieciaki mogą grać razem ze swoimi znajomymi. Gry towarzyskie zazwyczaj kojarzą nam się z wszelkiego rodzaju grami karcianymi, jednak nie tylko - istnieją również na rynku gry takie jak na przykład gry Farma, w których dzieci mogą uprawiać własne gospodarstwo - dowiedz się więcej. Gry Farma to znakomite pomysły na zaangażowanie Twojego dziecka, zajmowanie mu wolnego czasu oraz rozwijanie w nim wszelkiego rodzaju umiejętności, których niewątpliwie nie nabędzie grając w gry pełne agresji. Okazuje się więc, że nie wszelkie gry są złe - jeżeli będziesz mieć czujne oko na swoje dzieci, niewątpliwie będą one wybierały tyko godne zaufania tytuły, które jeszcze pomogą rozwijać ich mózg.


gry towarzyskie
Opracował: liketearsintherain's buddy icon
Na podstawie: www.flickr.com
Nadzoruj rozmowy swojego dziecka!


Może zainteresują ciebie także

Zalety grania w gry komputerowe i planszowe

gry przegladarkowe
Opracował: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mądrze wybrane gry jest to świetne narzędzie rozwoju dziecka. Granie w gry komputerowe może mieć wpływ na rozkwit wielu funkcji psychicznych i społecznych malucha.


Inną ważną kwestią jest także to, z kim często rozmawia Twoje dziecko - niewątpliwie wiesz, iż w sieci często swoich ofiar szukają różnego rodzaju ludzie mający złe zamiary - przykładowo pedofile. Jeżeli Twoje dziecko kontaktuje się ze swoimi znajomymi, oczywiście powinnaś się cieszyć\radować, jednakże zawsze musisz sprawdzać wszystkie podejrzane kontakty rozwijane przez Twoje dziecko.
Internet z jednej strony oczywiście jest pełen zagrożeń, jednakże Twojemu dziecku nie powinno się stać jeśli będzie korzystać z internetu z głową. Internet daje również mnóstwo możliwości, które warto wykorzystać!
20-04-18 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.