Czy istnieje prawdopodobieństwo, że e-booki wyprą papierowe książki a przy tym podwyższą pułap czytelnictwa?

E-book czyli elektroniczna książka jest współcześnie najlepiej sprzedającym się towarem na zachodzie. Powoli wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są tylko w postaci e-booków zwłaszcza w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się parę lat temu w postaci manuali dodanych do różnych programów komputerowych. Razem z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na wiadomości, ebooki stały się niezwykle popularne. Doprowadziło do tego dużo zalet tej formy książki do których główną jest mały koszt produkcji.
książki tradycyjne i elektroniczne
Opracował: ActuaLitté
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współczesne e-booki zapisane są najczęściej w formacie pdf zapewniającym bezpieczeństwo informacji w nich zawartych, gdyż takich plików nie da się redagować bez specyficznego programu. Do odczytu tego formatu potrzebny jest program Acrobat Reader firmy Adobe (program rozpowszechniany nieodpłatnie). Po jego ściągnięciu i zainstalowaniu pozostaje tylko ściągnąć parę książek. Czytanie książek zostało wyparte przez telewizję i Internet. Wielbiciele lektur biją na alarm zauważając, że sprzedaż publikacji kolosalnie spada, a dzieci i młodzież spędzają wiele godzin przed ekranem komputera lub telewizora. Tymczasem darmowe ebooki to możliwość na powrót wielu do czytelnictwa. Nieistotne czy to beletrystyka, poradniki, czy komiksy. Każdy znajdzie coś dla siebie, a tutaj przykłady - beletrystyka w formie elektronicznej.

Może zainteresują ciebie także

Dzieci warto uczyć czytać od najwcześniejszych lat

dzieci
Opracował: Kobi Light
Na podstawie: Kobi Light
Im szybciej zaszczepimy w naszych dzieciach zamiłowanie do książek, tym znaczniejsza jest szansa na to, że będą one także czytały jako dorosłe osoby. Co więcej ma możliwość się także okazać, iż dzięki uwielbieniu do czytania prościej będzie im szło przerabianie lektur szkolnych, gdyż zwyczajnie nie będziemy musieli ich zmuszać do ich przeczytania.


czytnik e-booków Kobo
Opracował: Maria Elena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to głównie podyktowane tym, że ebooki są tańsze, a technologia elektronicznego papieru jest już tak dopracowana, że stać na nią już wielu czytelników, Czytanie na e-booku to duża przyjemność. Nie męczy wzroku tak jak pospolity ekran laptopa, tabletu czy smartfonu. Do czytania książek na ekranie czytników elektronicznych potrzebne jest zewnętrzne źródło światła. Nie trzeba odbierać tego jako minus, a wręcz przeciwnie. Przecież normalne książki papierowe też czytamy tylko przy zewnętrznym oświetleniu. Następną zaletą czytników ebooków jest masa innych funkcji. Możemy oglądać na nich zdjęcia, słuchać muzyki, bądź przeglądać internet.

Ebooki są dużo tańsze od papierowych wersji. Niestety w Polsce wydawcy nie są przeświadczeni jeszcze do wydawania równocześnie książek w wersji elektronicznej i papierowej.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo ciekawy artykuł, zatem nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (www.f2seeds.pl/pl/c/Odmiany-marihuany/456), a zapewne znajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Ich objekcje powiązane są z piractwem. Wydawcy zachodni nie mają z tym dużego problemu i czytelnicy mają zawsze do wyboru dwie wersje książek, nawet premierowych bestsellerów. Przyszłość jest coraz lepsza dla ebooków, bo już w pierwszej połowie roku 2012 odnotowano znaczy wzrost sprzedaży ebooków, a sami wydawcy również zaczynają spoglądać na wydania elektroniczne bardziej przyjaźniej i wydawanie drukowanej i elektronicznej wersji książki bywa już normą. Plany na kolejne lata zakładają znaczący wzrost rzędu kilkuset procent rocznie rynku ebooków, także naukowe. Już dostępne są takie jak - inspiracje w odnośniku.

Dostępne w sieci bezpłatne ebooki to książki umieszczone w wersji elektronicznej. Możemy je odczytywać na ekranach komputera, tabletów, za pomocą smartfonów ze specjalnym oprogramowaniem a także na czytnikach. Czytnik mieści się w dłoni, jest lekki, można schować go do torby czy kieszeni, a równocześnie można na niego wgrać kilkaset publikacji.
24-02-07 22:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.