Jakie planszówki wybrać

W dzisiejszych czasach dużą popularnością odznaczają się gry komputerowe i gry, w które można grać na konsoli. Jednak wciąż wolno zetknąć te osoby, które lubią grać w gry planszowe albo karciane.


jezioro
Opracował: Mark Hillary
Na podstawie: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Wymarzony pomysł na zebranie w gronie znajomych! Kliknij!

blues
W tej chwili coraz to bardziej atrakcyjne stają się towarzyskie wieczory przy grach planszowych. Organizują je przyjaciele w własnym gronie, zdarza się także, iż nawet kluby czy inne lokale regularnie zapraszają na tego typu wieczory.


image - muzyka
Opracował: Tomasz Ośmiałowski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wartością takich gier jest to, że potrafią łączyć przy jednym stole całe rodziny, a w takim rodziców i pociech. Świetnie sprawdzają się w czasie, kiedy brakuje prądu lub doszło do awarii komputera lub telewizora. Dlatego w wielu domach obok płyt z grami komputerowymi wolno znaleźć także gry planszowe i różne karty. Zaś pośród typów gier planszowych można zmienić gry rodzaju monopol i gry przeznaczone mocniej dla dzieci lub przenoszące jednostki uczestniczące w rozgrywce w świat starożytny albo świat magii czy świat potyczek militarnych.


jeziora


Jedną z takich gier planszowych przenoszących graczy w świat magii jest gra talisman magia i miecz. Wchodząc w tę grę uczestnicy zaczynają szukać skarbu wcielając się w rozmaitych bohaterów i zbierając talizmany. Powinny równocześnie mierzyć się z różnymi przeciwnościami przechodząc przez krainę smoków. Ze względu na to, że talisman magia i miecz będzie grą bardzo skomplikowaną i wielopłaszczyznową potrafią w niej uczestniczyć nie jedynie pociech, ale również osoby dorosłe, które dzięki czemu będą mogły spędzać okres z najmłodszymi członkami familii.


Natomiast grą przeznaczoną dla osób chcących zajmować się budową rozmaitych obiektów będzie carcassonne gra. W okresie tej gry wykorzystywane będą żetony, przy wSPArcia jakich wolno układać różne obiekty i starać się o ich zwiększenie. W ten sposób carcassonne gra będzie grą typowo familijną, w której potrafi uczestniczyć cała rodzina bez obaw o to, iż dzieci uczestnicząc w tej grze zaczną zadawać jakieś niewygodne pytania.


Wiele ludzi uwielbia także uczestniczyć w grach karcianych. Jedną z tych gier będzie bang gra utrzymana w klimacie Dzikiego Zachodu.


W trakcie takiej gry każdy może wcielić się w szeryfa starającego się o utrzymanie spokoju w miasteczku. Dzięki uczestnictwie w bang gra wolno zajmować się nie tylko zwykłą grą w karty, lecz również wciągać się w rywalizację na polu ścigania niebezpiecznych bandytów.
21-01-21 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.