W jaki sposób muszą być urządzone place zabaw, aby naprawdę stać się ciekawym miejscem dla wszystkich dzieci?

W większych miastach, gdzie rodziny zazwyczaj żyją w blokach lub kamienicach, nie ma ogrodów, w jakich maluchy mogłyby spędzać wolny czas, a ruch jest dla nich rzeczywiście istotny, podobnie jak kontakt z rówieśnikami. Właśnie z tego względu, podstawowe znaczenie mają bezpieczne oraz atrakcyjnie wyposażone place zabaw dla dzieci, na które rodzice przychodzą ze swoimi pociechami.
plac zabaw
Opracował: sikeri
Na podstawie: http://www.flickr.com
W większych miastach takie place są naprawdę bardzo nowoczesne, a ilość zabawek sprawia, że każde dziecko będzie mogło odszukać coś odpowiedniego dla siebie, bez względu na wiek. Jak w takim razie powinny zostać wyposażone tego rodzaju place zabaw? W tej kwestii zobacz .

Może zainteresują ciebie także

Dobre gry komputerowe

rap
Twoje dziecko lubi komputerowe gry? To świetnie. Granie nie tylko nie ogłupia, ale doskonale rozwija mózg.


Gry komputerowe to nie samo zło. Wręcz przeciwnie, mają korzystny wpływ na inteligencję a także zdolności dzieci, czego dowodzi coraz to większa ilość testów.


Przede wszystkim, wszystkie elementy powinny być kolorowe, gdyż soczyste barwy lepiej działają na dziecięcą wyobraźnię. Dobrze sprawdzają się tradycyjne zabawki, a więc huśtawki bądź niewielkie karuzele. Na dodatek, na placach zabaw coraz częściej odszukać można elementy, jakie mają skłonić dzieci do ruchu, na przykład drabinki. Nadal powszechnie stosowane są również zjeżdżalnie, drewniane domki, w których maluchy mogą ze sobą chwilę porozmawiać i piaskownice.


Powierzchnia placów jest też wykładana specjalnym, miękkim materiałem, w ten sposób jakiekolwiek upadki podczas zabawy nie są tak dużym zagrożeniem. Co więcej, w ten sposób dużo prościej jest zagwarantować porządek na placu zabaw i na przykład w czasie deszczu nie tworzą się kałuże, jakie potem sprawiają, że dziecko jest brudne.

Jeśli ten artykuł wydaje Ci się ekscytujący, sprawdź informację (http://wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/) przedstawiającą podobny temat. Prawdopodobnie ona również Cię zainteresuje.

plac zabaw
Opracował: Miejsca Dzieci
Na podstawie: Miejsca Dzieci
Współcześnie wyposażenie placów zabaw jest rzeczywiście nowoczesne i przede wszystkim - bezpieczne, z tego powodu rodzice nie muszą się obawiać o zdrowie maluchów. Kolorowe elementy przyciągają uwagę pociech i powodują, że dzieci o wiele chętniej spędzaj czas na świeżym powietrzu - Magicnets oferuje wyposażenie na plac zabaw.

Można powiedzieć, że konkretne zabawki znajdujące się na placach wykorzystywane były już od dawna, dzisiaj są tylko montowane w bardziej atrakcyjnej i dostosowanej do wymagań maluchów formie. Place są w dodatku urządzone zdecydowanie bardziej bogato, co także ma duży wpływ na ich ogromną popularność. Służby je również co jakiś czas oczyszczają, dzięki czemu dzieci mogą bawić się w faktycznie bezpiecznych dla nich warunkach. Liczba placów w Polsce zresztą stale wzrasta, co dla każdej rodziny jest rzecz jasna dobrą wiadomością, jako że w ten sposób metropolie są przyjaźniejsze dla maluchów.
19-11-09 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.