Jak powinien prezentować się najważniejszy sprzęt survivalowca? Na co niezbędnie zwróćmy uwagę przed wyprawą?

wyposażenie miłośnika survivalu to kategoria dosyć obszerna, niekiedy nawet kontrowersyjna. Na pewno wyposażenie może być dość różnorodne, zależnie od regionu geograficznego, do którego się udajemy, ale także od pory roku i klimatu.

Pomimo to, uniwersalnie jest faktycznie tak, że bagaż powinien być lekki, o niezbyt dużych rozmiarach, natomiast sprzęt oraz materiały wytrzymałe na wilgoć, zimno i gorąco, zapakowane w sposób wodoszczelny, bezproblemowe do przetransportowania. Przy zakupie tego typu sprzętu zdecydowanie nie możemy kierować się modą, bo z jednej strony nabędziemy coś zupełnie nieprzydatnego, a z drugiej stracimy na to zbytnio wiele pieniędzy.

Może zainteresują ciebie także

Pokaz fajerwerków Warszawa – najpiękniejsze wspomnienia z imprezy sylwestrowej.

Pokaz sztucznych ogni
Każdego roku wszyscy z nas wyczekuje na największy zabawę w roku, czyli na Sylwestra. Dla wielu jest to czas, na który czeka się z wyczekiwaniem. Co więcej bardzo dużo osób przyszykowuje się do tego zdarzenia w sposób specjalny.


nóż
Opracował: James Case
Na podstawie: http://www.flickr.com
Faktycznie podstawowe prace na biwaku możemy wykonać szybciej, jak mamy do wykorzystania scyzoryk, siekierkę, łopatkę oraz piłę drutową. Pomocna jest jednocześnie karta survivalowa, ale o tym na pewno nie należy przekonywać żadnego doświadczonego survivalowca.

Jeżeli poszukujesz innych informacji na prezentowany wątek, to także rzuć okiem na analogiczne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Niektórzy decydują się na zakup, tak zwanych “noży przetrwania”, jednakowoż to niezbyt dobry pomysł - . Na przykład można mieć kłopoty, jak pojedziemy do Rosji i będziemy tam planowali biwakować mając przy sobie tego rodzaju nóż, gdyż prawo tam jasno stwierdza, że na każdy rodzaj broni musimy mieć odpowiednie zezwolenie. Na pewno bardzo ważną częścią wyposażenia pozostaje scyzoryk. Powinien mieć nierdzewne ostrze z blokadą, musi być jak nóż saperski, jaki ma nasze wojsko. Dlaczego nierdzewne ostrze? Otóż chociażby z takiego powodu, iż zwykła stal niszczy witaminy, jakie zawarte są w krojonych owocach oraz warzywach.

Chociaż jak wiadomo korzyści jest większa ilość. Niezbędny jest oczywiście plecak, musimy wybierać go dosyć starannie. Musi być odpowiednio duży, niezbyt szeroki, nieprzemakalny i lekki. Zawartość plecaka najkorzystniej zapakować w worki plastikowe żeby ochronić przed deszczem oraz kurzem. W części plecaka, jaka jest przylegająca do pleców muszą znaleźć się zawsze miękkie przedmioty, ciężkie na spodzie, zaś na wierzchu te, które planujemy mieć pod ręką. Podczas podróży nie powinniśmy do zewnętrznych kieszeni wkładać cennych przedmiotów, zaś plecak zamknąć należy na kłódkę. Poza tym zawsze warto mieć przy sobie tzw. niezbędnik, czyli najbardziej odpowiednia jest wielofunkcyjna karta przetrwania - karta przetrwania.
22-05-11 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.