Czy kłopot z wykonaniem dobrych zdjęć polega na nie posiadaniu odpowiedniej wiedzy technicznej czy też dobrego aparatu?

Nasze byt pędzi cały czas do przodu. Coraz prędzej i prędzej nie dając nam chwili na rozkoszowanie się pięknymi momentami czy urokami krajobrazów wokół nas. Także w czasie ferii niejednokrotnie nie możemy się zatrzymać i nacieszyć pięknem w koło nas. Dlatego za wszelką cenę staramy się uchwycić te magiczne sekundy.

fotografowanie
Opracował: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Staramy się uchwycić nasze wspominania, piękno ulotnych sekund, na fotografiach i zdjęciach. Dzięki nim możemy zatrzymać te niezwykłe momenty na dłużej.

Obecnie ciężko jest znaleźć rzeczywiście nietuzinkowy portal. Jeżeli odczuwasz analogiczny problem, to zalecamy ten link (https://snmw.pl/skup-starych-banknotow/). Są w nim zamieszczone emocjonujące kwestie.

Jednak nasze drogocenne wspomnienia zasługują na równocześnie piękną oprawę. Szczególnie, kiedy wracamy z wakacji, wraz z nastepną porcją wspomnień w duszy i kolekcją zdjęć naszym aparacie, warto zaopatrzyć się w paręnaście ramek na fotografie aby upiększyć nasz dom i wnętrze. Jednak, aby dobrze ukazać charakter fotografii należy je należycie zaprezentować. Zdjęcia krajobrazów dzikiej, nieujarzmionej natury, najlepiej prezentują się same, w dużych formatach powieszone na ścianie (akcesoria do fotografii podwodnej). Zdjęcia reporterskie, ukazujące nasze przygody, najlepiej zaprezentują się w większej ilości. Dlatego lepiej zakupić dla nich małe ramki stojące i ustawić po kilka na szafce lub półce.

Bez względu jednak od stosowanej konwencji, nasza rama, tak samo jak każdy fragment domu, musi współgrać z duszą owego wnętrza. Inaczej nie tylko ramka będzie szpecić nasze lokum, ale także ta zła aura przeniesie się na same zdjęcia. Najlepszym oraz najpewniejszym rozwiązaniem jest trend klasyczny. Obejmuje on drewniane ramki lub antyramy dla zdjęć usytuowanych na ciemnym tle. Taka konwencja daje nam prawie stuprocentową pewność, że nasze zdjęcia będą odpowiednio zaprezentowane. Pasuje ona też do każdego domu, więc nie musimy się bać o ich negatywny wpływ na mieszkanie.

foto
Opracował: Arielle Croitor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ale nurt powszechny jest również najmniej wyjatkowy. Znaczy to, że zdjęcia mogą nie specjalnie wyróżniać się w domu i wnętrze a co za tym idzie, być niezauważone. Więc albo zakładamy, że same fotografie w są na tyle wspaniałe, że przyciągną oko każdego gościa. Rozwiązania mniej konwencjonalne możemy dzielić na style prowansalskie, skandynawskie, współczesne czy kolonialne. Każda stylistyka znamionuje się swoja kolorystyką oraz zdobieniami, które maja swe odzwierciedlenie w ramach naszych zdjęć (interesujące info). Dla przykładu styl kolonialny, cechujący się łączeniem surowej angielskiej mody z orientalną stylistyką jest zazwyczaj utrzymany w brązowo-czerwonej kolorystyce. Za to w stylu francuskim dominują złote ramki o bogatym wzornictwie.

Kłopot z wykonaniem porządnych fotografii niezmiernie często nie polega na braku odpowiedniej wiedzy technicznej czy też odpowiedniego sprzętu. Bardzo dużo fotografii jest złych po prostu dlatego, że nie robimy ich świadomie.
22-03-07 07:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.