Lot na paralotni - w jaki sposób się przyszykować?

Lot na paralotni może niektórym przypominać skakanie ze SPAdochronem. W obu wypadkach miękki płat nośny gwarantuje nam swobodne unoszenie się w powietrzu oraz powolne opadanie na ziemię.


Różność polega na tym, że spadochron otwiera się po wyskoku z aeroplanu, innymi słowy dopiero w powietrzu, zaś paralotnię napełnia się powietrzem na ziemi, przed początkiem lotu.


język
Opracował: NVIDIA
Na podstawie: NVIDIA


Lot paralotnią jest współcześnie znacznie łatwiej dostępny aniżeli w przeszłości. Starcza wyselekcjonować dobrą szkołę latania po czym możemy rozpoczynać kurs paralotniarstwa.


hol w hotelu
Opracował: Jorge Franganillo
Na podstawie: http://www.flickr.com


smartfon
Na podstawie: www.morguefile.com


Zanim postawimy na szkolenie paralotniowe, trzeba przede wszystkim wybrać dobrą szkołę oferującą tego rodzaju zajęcia. Przed wydaniem pieniążków na szkolenie parolotniowe powinno się dowiedzieć się jak najwięcej o szkoleniu oraz nauczycielach z opisów jak też opinii odnalezionych na stronach Internetowych czy zasięgniętych u znajomych. Należy również pamiętać, że paralotniarstwo w ogromnej mierze uzależnione jest od aury, stąd trudno przewidzieć, czy instruktaż ukończy się kilka dni, czy też miesięcy po jego zainicjowaniu. Musimy także uzbroić się w cierpliwość – nauka nastręcza czasu jak też praktyki, i nie wszystko pojmie się od razu.


Jak wygląda szkolenie paralotniowe? Lekcja szybowania na paralotni dzieli się na trzy fazy. Pierwszy stanowią zajęcia na ziemi, w trakcie jakich nauczyciel nauczyciel gry na perkusji przekazuje wiedzę teoretyczną na temat paralotniarstwa jak też objaśnia, do czego służą poszczególne elementy oprzyrządowania.


Może zainteresują ciebie także

Jak szybko możesz zostać w swoim domu przykładowo królem bądź łowcą zombie?

berlin
Na podstawie: www.orlicatravel.pl
W życiu równie istotna jak praca jest również możliwość beztroskiego odpoczynku, aby zregenerować siłę na następny dzień w biurze lub w szkole. Dla tych osób, które nie lubią chodzić do pubów czy na mecze, są ponadto inne możliwości.


Kolejny etap to zajęcia praktyczne na płaskim podłożu, w toku jakich uczeń może przyswoić sobie kierowanie paralotnią bez odbijania się od podłoża. Trzecią fazę stanowi lot paralotnią.
23-03-28 12:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.