Książki były nam od setek lat, obecnie wypierane przez komputery

Literatura od wieków towarzyszy ludziom jako jedna z najstarszych rozrywek. W dawnych wiekach osoby które umiały pisać i czytać cieszyły się dużym szacunkiem, bo takie umiejętności były bardzo elitarne i niezbyt dostępne dla ogółu. Dopiero wymyślenie prasy drukarskiej spowodowało, że wreszcie książki trafiły do zwykłych ludzi i stały się popularne.
Nauka z komputerem
Opracował: Goleudy Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie zatrzymać ogromnej popularności słowa pisanego. Przecież na szeleszczące kartki papieru były przelewane najwspanialsze dzieła światowej literatury, a oprócz tego całą wiedzę, którą przez setki lat gromadziła ludzkość. Same książki zostały tak nieodłącznym elementem życia większości z nas, że wielu ludzi zwyczajnie uważało je jako normalny element wyposażenia domu albo mieszkania- w najnowszym wpisie. Książki czytano dla spędzenia wolnego czasu, z książek młodzież, dzieci i dorośli mogli czerpać wiedzę, z książek mogą korzystać również ludzie szukający najróżniejszych porad, wskazówek czy przepisów. W większości mieszkań i domów można było książki spotkać, w niektórych utworzono wręcz niewielkie biblioteczki gromadzące całkiem pokaźne zbiory.

Może zainteresują ciebie także

W sytuacji gdy szukasz interesującej rozrywki na wieczór, możesz sięgnąć po gry komputerowe albo zajmujące planszówki

planszówka
Opracował: yoppy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdarza się czasem, że człowiek nie umie wyszukać sobie ciekawej rozrywki i tylko spogląda w ekran telewizora. Tymczasem istnieje tak dużo ciekawych ewentualności, należy tylko znaleźć idealną dla siebie! W sytuacji, jeśli uwielbia się spędzać czas przed komputerem, można pograć w różnorakie gry. Inną opcją okazują się gry karciane lub planszowe. Te ostatnie to idealna propozycja, gdy chce się spędzić czas z bliskimi. Wybór gier w sprzedaży okazuje się po prostu ogromny, zatem każdy wyszuka tytuł dla siebie.


I gdy wydawać by się mogło, że drukowanemu słowu praktycznie nic nie będzie w stanie zaszkodzić, nagle zaczęły być popularne komputery, a niewiele czasu po tym sieć internetowa. Odmieniło to do góry nogami praktycznie cały świat naukowej i rozrywkowej literatury. Okazało się nagle, że poradniki są niepotrzebne, bo wszystkie informacje tego typu bez problemów znajdzie się na wielu stronach, co więcej, zupełnie bezpłatnie.
książki
Opracował: ricoeurian
Na podstawie: http://www.flickr.com
Uczniowie i studenci także kupują obecnie mniej książek, bo jeśli mogli ją znaleźć zeskanowaną w sieci, to troszcząc się o swój portfel wolą wybrać naukę z takich właśnie źródeł- przenieś mnie do źródła.

Poza tym ludzie zaczęli dużo mniej czytać, w końcu ta prozaiczna czynność może zmusić do uruchomienia wyobraźni i wysiłku, a w końcu łatwiej będzie zasiąść przed telewizorem i bez większego myślenia patrzeć się w szybko przelatujące obrazki. Ogromnie zmieniło również wypuszczenie do sprzedaży najróżniejszych czytników.

Niedawno została przygotowana nowa, bardzo interesująca oferta - żeby ją ujrzeć, kliknij tutaj i spójrz na witrynę (http://notowaniagpw.pl/inwestowanie-na-gieldzie/) a na pewno się nie zawiedziesz.

Te nieduże elektroniczne sprzęty wyświetlają na wyświetlaczu bardzo przypominającym papierową kartkę treść danej książki, przez co można przy sobie nosić całą bibliotekę.
22-08-09 07:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.