Zastanawiałeś się kiedyś, w jakich naczyniach powinno się pić różne alkohole? Jeżeli nie, to zobacz, czy to dobrze robisz

Wbrew różnym opiniom, to z czego pijemy jest dosyć ważne. Niektórzy wiedzą, że kawa spożywana ze szklanki i ta pita z najprawdziwszej, cienkiej porcelany smakuje zupełnie inaczej. Podobnie jest z kieliszkami. Alkohol najlepiej smakuje w szkle naprawdę cienkim, jasnym - bezbarwnym, najbardziej korzystnie bez dodatkowych ozdób.


ciemne piwo w kuflu
Opracował: Jason Rosenberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiadomo, że są tego rodzaju alkohole, które najlepiej smakują ze znanego wszystkim szkła. Tak jest z pewnością z piwem, ponieważ kufle do piwa to dość znane i szanowane naczynie, ażeby smakować złoty trunek. Jednakowoż z pozostałymi alkoholami jest odmiennie, różne szklanki do drinków, kieliszki, pasują do innych alkoholi.

Przekonaj się, w jakich naczyniach pić konkretne alkohole. Do wódki stosuje się kieliszki o pojemności 30-60 ml, na nóżce lub bez niej. Szkło napełniamy prawie do końca, tak ażeby do brzegu (do rąbka) zostało 3-5 milimetra. Wódki czyste podajemy w kieliszkach bez nóżki, natomiast w kieliszkach z nóżką - najkorzystniej czyste, gatunkowe i smakowe. Dodatkowo, wódkę trzeba serwować zamrożoną. Jeśli nie chcemy trzymać butelki w zamrażarce, można na kilka minut przed podaniem alkoholu włożyć do niej kieliszki. Interesujące propozycje znajdziesz tu: blog.

Do win musujących oraz szampana używamy tak zwanego fletu, czyli smukłego kieliszka, jaki zwęża się ku górze. Trzymamy go za nóżkę tak, ażeby ręką nie zagrzać alkoholu.

Ten artykuł jest niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź też pozostałe polecane hotel gdańsk oliwa treści, ponieważ są tak samo ciekawe oraz pochłoną Cię całkiem.

Objętość szkła to 150-180 ml.. Trunek należy nalać do 3/4 wysokości szkła. Do czerwonych win potrzebne są nam duże kieliszki o wielkości 150-250 ml. z krótką nóżką. Czasza kieliszka musi troszkę zwężać się ku górze. Alkohol nalewamy do 3/4 wysokości. Do win białych zastosować należy takie same kieliszki, jak do czerwonych, ale mniejszych rozmiarów. Czasza ma objętość ok.100 ml. Napełniamy nie większą ilość niż do połowy. Do Martini stosujemy charakterystyczne kieliszki, których czasza zdecydowanie rozszerza się ku gorze. Więcej w temacie tutaj: szklanki na drinki.


kieliszki
Opracował: Rosendahl
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
A jak z pozostałymi napojami wysokoprocentowymi? Do koniaków oraz brendy używamy kieliszki, które posiadają pękatą czaszę o wielkości 230 ml. Do kieliszka powinniśmy wlać tylko 20-40 ml., natomiast do whisky najbardziej dopasowane są szklanki o grubym dnie i wielkości 150 -220 mililitrów Do short drinków należy zastosować kieliszki o krótkiej nóżce (lub bez niej) o pojemności 150 mililitrów. Napełnione powinny być tak, by do krawędzi kieliszka nie było większej ilości niż 5 ml.
22-11-10 08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.