Co powinno się mieć na uwadze w czasie czarterowania jachtu?

Obecnie ilość sympatyków dynamicznego odpoczynku na szczęście ciągle się zwiększa. Istnieje wiele sposobów na tego typu formę spędzania czasu, zaś jedną z nich jest odpoczywanie na jachcie.
meksyk
Na podstawie: pixabay.com


A należy stwierdzić, że w naszym kraju mamy doskonałe warunki, aby uprawiać taki typ sportu. Nawet jeśli nie mamy swego jachtu. Na Mazurach funkcjonują bowiem podmioty, które oferują wynajem jachtów.

Przypadła Ci do gustu ta informacja ze strony (https://rego-bis.pl/lato2022/#!/)? Jest nam szalenie przyjemnie. Jednocześnie chcemy zaprosić Cię do lektury nowego wątku o tym samym temacie.

Nie należy się wtedy kierować wyłącznie ceną wynajmu, gdyż ta często bywa adekwatna do stanu technicznego łodzi, jakości świadczeń, serwisu czy wyposażenia jachtu. Warto zapłacić trochę więcej za przykładowo gwarancję serwisu na szlaku. Wtedy firma wynajmująca dojedzie (w miarę potrzeby oczywiście) w dowolne miejsce oraz naprawi zaistniałą usterkę. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki jacht byłby w naszym wypadku najlepszy, należy wiedzieć, że trzeba brać pod uwagę długość jednostki, jej klasę, wiek czy wyposażenie. Istotna jest też spodziewana liczba osób na pokładzie (z uwzględnieniem także płci) czy też indywidualne upodobania. Mogłyby one tyczyć się m.in. rodzaju żeglugi. Są bowiem jednostki dopasowane do sportu lub w większym stopniu wypoczynku.


Następna ważna kwestia to odpowiedni wybór załogi. Przynajmniej jedna osoba powinna mieć właściwe uprawnienia i duże doświadczenie. Należy przyznać, że sterowanie mniejszymi jednostkami nie wymaga wyrabiania patentu sternika, ale konieczna jest właściwa wiedza w odniesieniu do właściwych zachowań na wodzie.
Cena wynajmu zależy od wspomnianych wcześniej czynników, przy czym dodatkowo bardzo istotny jest także czas, kiedy chcielibyśmy jacht wypożyczyć. Warto wiedzieć, że najmniejsze opłaty są przed sezonem, zatem w kwietniu lub w maju i po skończeniu sezonu (wrzesień czy październik).
22-07-14 08:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.