Czym jest tzw. broń palna i gdzie praktycznie każdy może potrenować strzelanie?

Swobodne korzystanie z niektórych typów broni jest w naszym kraju od pewnego czasu zakazane. Innymi słowy trzeba mieć istotny powód (np. ryzyko zakłócenia tzw. miru domowego) oraz zdać specjalne próby psychologiczne.


muzyka
Opracował: Justin Higuchi
Na podstawie: http://www.flickr.com


Istnieją ponadto odmienne ograniczenia, jednak te nie były na społeczeństwo nałożone bez istotnego powodu.


t-shirt
Opracował: McArthurGlen Designer Outlets
Na podstawie: http://www.flickr.com


Takie wymagania regulowane są przez krajową ustawę o broni i amunicji. Definiuje ona czym jest między innymi tak zwana broń palna oraz które naboje można uznawać za odpowiednią do niej amunicję. Okazuje się, że jako broń uważa się jakiekolwiek urządzenie zdolne do rażenia celów na odległość. Tak zwana broń palna to broń miotająca pociski przy pomocy energii gazów które powstały ze spalania ładunku miotającego. Wspomniany rodzaj broni można podzielić ze względu na typ użytego systemu miotającego. Funkcjonuje więc broń lufowa oraz np. rakietowa.


W praktyce szczęśliwie rzadko samodzielnie posiadamy jakikolwiek z nią kontakt, jednak niemalże każdy może potrenować strzelanie z wielu typów broni na tzw. strzelnicy. To wydzielone miejsce, w którym można by bezpiecznie dla całego otoczenia trenować swe zdolności strzeleckie. Każde takie miejsce posiada swoją zbrojownię, w jakiej obecnych jest dużo typów broni palnej. Od tej tzw. krótkiej (na przykład rewolwer) do broni długiej (np. karabin). Warto także dodać, że istnieje m.in. tak zwana broń myśliwska, a zatem broń palna, jaką stosuje się w celu regulacji liczby wybranych zwierząt.


Może zainteresują ciebie także

Właściwie dobrane dżinsy maskują niedoskonałości figury

kostiumy kąpielowe
Opracował: H&M
Na podstawie: H&M
Doskonale wiemy o tym, że nie ma sylwetek idealnych. Każda z pań ma swoje większe jak też mniejsze kompleksy, każda chce zatuszować wybraną część sylwetki, natomiast podkreślić inną.


Stosownie dobrany ubiór może wydobyć z figur to, co ładne oraz zakamuflować, to czego nie pragniemy pokazywać.


Jakakolwiek by ona jednak nie była, korzystać z niej powinni wyłącznie w określonych przypadkach osoby wykwalifikowane, gdyż mogłaby ona zrobić drugiemu człowiekowi naprawdę wielką szkodę.
23-10-05 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.