Atrakcje turystyczne Trójmiasta

Trójmiasto to chyba największe skupisko cudownych zabytków wtopionych w architekturę miast. Każdego roku zwiedza je tysiące turystów. Każdy odnajdzie tu coś dla siebie.


Gdańsk, Gdynia oraz Sopot.


atrakcje gdańsk gdynia sopot
Opracował: sundyme
Na podstawie: http://www.flickr.com


To trzy miasta, w których znajdują się specyficzne symbole. Nie istniałby Gdańsk bez wodotrysku Neptuna, majestatycznego żurawia i dźwigów stoczniowych. Esencją Sopotu jest natomiast tłumnie odwiedzane molo, w Gdyni okręt „Błyskawica” a także skalar „Dar Pomorza”. Czas spędzony w Trójmieście będzie z pewnością nieudany bez spacerku po molo w Sopocie. Ta charakterystyczna wizytówka miasta złożona jest z dwóch części, części spacerowej o długości 511,5 m i placu na lądzie o nawierzchni dwudziestu tysięcy mkw.. Lądowa część o powierzchni 20 tysięcy m2 to niekończące się atrakcje. Znajdują się tam też cudna fontanna, latarnia morska z posterunkiem widokowym, koncertowa muszla, bezmiar lokali gastronomicznych. W czasie lata na placu tym aranżowane są masowe imprezy, zimową porą funkcjonuje w tym miejscu sztuczne lodowisko.


Może zainteresują ciebie także

Coraz większy asortyment w księgarniach - jakie rzeczy jesteśmy w stanie tam znaleźć?

mac wydawnictwo
W tej chwili z rzadka kiedy odnajdziemy księgarnię z małym asortymentem. Co chwila więcej gości czyta książki jak również różnego modelu informatory, a zatem popyt jest duży.


dzieci podczas meczu
Opracował: Paul
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli idzie o atrakcje (taniec z ogniem na wesele Lascar) Gdańsk Gdynia Sopot z pewnością godny zobaczenia jest również Długi Targ znajdujący się w Gdańsku. Jest to rozszerzenie ulicy Długiej. Zakończony Zieloną Bramą, zamyka Szlak Drogi Królewskiej. Współcześnie to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Gdańsku, w którym znajduje się co niemiara kafejek, piwiarni jak też restauracyjek.


Ulica Długa nieco odsuwa się od prostej linii, a wszystko w tym celu, aby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najistotniejsze budynki Gdańska: Ratusz, budynek poczty ze zrekonstruowanym wnętrzem, domek Ferberów z roku 1560, Lwi Zamek z roku 1569 i Domek Schumanów z posągiem Zeusa na szczycie.
22-05-13 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.