Atrakcje turystyczne Trójmiasta

Trójmiasto to chyba największe skupisko cudownych zabytków wtopionych w architekturę miast. Każdego roku zwiedza je tysiące turystów. Każdy odnajdzie tu coś dla siebie.


Gdańsk, Gdynia oraz Sopot.
atrakcje gdańsk gdynia sopot
Opracował: sundyme
Na podstawie: http://www.flickr.com


To trzy miasta, w których znajdują się specyficzne symbole.

Poszukujesz przykuwającego wzrok artykułu, który przedstawia pożyteczne sprawy? Jeżeli tak, to kliknij tu, gdyż niechybnie Ci się przyda. Naprawdę zalecamy ten tekst (boskabijoux.pl/k/bizuteria-damska/kolczyki-damskie/z-aniolkami-damskie/)!

Nie istniałby Gdańsk bez wodotrysku Neptuna, majestatycznego żurawia i dźwigów stoczniowych. Esencją Sopotu jest natomiast tłumnie odwiedzane molo, w Gdyni okręt „Błyskawica” a także skalar „Dar Pomorza”. Czas spędzony w Trójmieście będzie z pewnością nieudany bez spacerku po molo w Sopocie. Ta charakterystyczna wizytówka miasta złożona jest z dwóch części, części spacerowej o długości 511,5 m i placu na lądzie o nawierzchni dwudziestu tysięcy mkw.. Lądowa część o powierzchni 20 tysięcy m2 to niekończące się atrakcje. Znajdują się tam też cudna fontanna, latarnia morska z posterunkiem widokowym, koncertowa muszla, bezmiar lokali gastronomicznych. W czasie lata na placu tym aranżowane są masowe imprezy, zimową porą funkcjonuje w tym miejscu sztuczne lodowisko.


dzieci podczas meczu
Opracował: Paul
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli idzie o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot z pewnością godny zobaczenia jest również Długi Targ znajdujący się w Gdańsku.

Kiedy już przeczytasz ten artykuł, to zerknij również na podobne strony www (http://www.muzeum1939.pl/sklep-muzealny.html), które zawierają równie wciągające informacje - one bardzo Cię pochłoną.

Jest to rozszerzenie ulicy Długiej. Zakończony Zieloną Bramą, zamyka Szlak Drogi Królewskiej. Współcześnie to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Gdańsku, w którym znajduje się co niemiara kafejek, piwiarni jak też restauracyjek.
Ulica Długa nieco odsuwa się od prostej linii, a wszystko w tym celu, aby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najistotniejsze budynki Gdańska: Ratusz, budynek poczty ze zrekonstruowanym wnętrzem, domek Ferberów z roku 1560, Lwi Zamek z roku 1569 i Domek Schumanów z posągiem Zeusa na szczycie.
21-11-25 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.