Zalety grania w gry komputerowe i planszowe

Mądrze wybrane gry jest to doskonałe narzędzie rozwoju malucha. Granie może mieć oddziaływanie na rozwój wielu funkcji psychicznych a także społecznych dziecka.
Gry mogą rozwijać artykulację, pomagają zwiększyć koncentrację malucha. Planszówki z kolei uczą przestrzegania reguł, kalkulowania, grupowania, rozróżniania kształtów, liter oraz cyfr. Jakiego rodzaju gry wybierać? Wszystko zależy od celu oraz od przypadku.

Wejdź na autorski serwis (147break.waw.pl/)! W nim oczekuje na Ciebie nowa świetna dawka najlepszych artykułów na powyższy temat. Nie zwlekaj!

Jeżeli spytamy szachistę o to czy królewska gra ma walory edukacyjne, w większości wypadków nawet nie usłyszymy kontrakcji, tylko dostrzeżemy zdziwienie w jego oczach. Każdy człowiek wie, iż królewska gra, gra popularna już w Persji szesnastym wieku naszej ery, uczy analizy, myślenia strategicznego, poprawiają pamięć, wyobraźnię przestrzenną, abstrakcyjne myślenie. A drugie gry? Czy warto pozwolić grać maluchowi w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Jak najbardziej tak.


gry przegladarkowe
Opracował: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czasem nie zdajemy sobie w ogóle sprawy jak mnóstwo obszarów dotyka temat gier w życiu człowieka. Także gry planszowe. Granie z dziećmi jest kolejną okazją do spędzenia z nimi czasu. Ma też niemałe edukacyjne walory. Gry planszowe na przykład uczą one przestrzegania zasad, liczenia, grupowania, rozróżniania kształtów, cyfr i liter, rozwijają percepcję a także koordynację wzrokowo-ruchową, co powiększa sprawność manualną maluchów. Przedłużają też czas, w jakim potomek może się skupić, a to przez zaangażowanie, to znów dzięki współzawodnictwu i frajdy wygrywania. Gra jest pretekstem do dialogu.
Bywa również katalizatorem do zadawania pytań przez dziecko a także do rozmów na różne tematy. Jest zatem też źródłem umiejętności społecznych takich jak werbalna komunikacja, cierpliwość, zachowywanie kolejności.
22-06-24 19:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.