Zalety grania w gry komputerowe i planszowe

Mądrze wybrane gry jest to doskonałe narzędzie rozwoju malucha. Granie może mieć oddziaływanie na rozwój wielu funkcji psychicznych a także społecznych dziecka.
Gry mogą rozwijać artykulację, pomagają zwiększyć koncentrację malucha. Planszówki z kolei uczą przestrzegania reguł, kalkulowania, grupowania, rozróżniania kształtów, liter oraz cyfr. Jakiego rodzaju gry wybierać? Wszystko zależy od celu oraz od przypadku.

Ten odnośnik do wpisu przedstawi Ci interesujące dane na omawiany temat, które będą bardzo wciągające i dokładnie omówią ten wątek.

Jeżeli spytamy szachistę o to czy królewska gra ma walory edukacyjne, w większości wypadków nawet nie usłyszymy kontrakcji, tylko dostrzeżemy zdziwienie w jego oczach. Każdy człowiek wie, iż królewska gra, gra popularna już w Persji szesnastym wieku naszej ery, uczy analizy, myślenia strategicznego, poprawiają pamięć, wyobraźnię przestrzenną, abstrakcyjne myślenie. A drugie gry? Czy warto pozwolić grać maluchowi w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Jak najbardziej tak.


gry przegladarkowe
Opracował: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czasem nie zdajemy sobie w ogóle sprawy jak mnóstwo obszarów dotyka temat gier w życiu człowieka. Także gry planszowe. Granie z dziećmi jest kolejną okazją do spędzenia z nimi czasu. Ma też niemałe edukacyjne walory. Gry planszowe na przykład uczą one przestrzegania zasad, liczenia, grupowania, rozróżniania kształtów, cyfr i liter, rozwijają percepcję a także koordynację wzrokowo-ruchową, co powiększa sprawność manualną maluchów. Przedłużają też czas, w jakim potomek może się skupić, a to przez zaangażowanie, to znów dzięki współzawodnictwu i frajdy wygrywania. Gra jest pretekstem do dialogu.
Bywa również katalizatorem do zadawania pytań przez dziecko a także do rozmów na różne tematy. Jest zatem też źródłem umiejętności społecznych takich jak werbalna komunikacja, cierpliwość, zachowywanie kolejności.
22-11-10 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.