Dlaczego warto postawić na wyjazd agroturystyczny?

Turystyka określana jest jako swoiste zjawisko przemieszczania się ludzi pomiędzy pewnymi punktami i podejmowana jest bez przymusu w celu zmiany stylu życia oraz środowiska, w którym żyjemy. Aktywność turystyczna może być podejmowana zamierzeniu wypoczynkowym, służbowym, zdrowotnym lub innym, nie powinna jednak trwać dłuższy okres niż rok poza miejscem zamieszkania. Jednakże wycieczki mające głównie na celu zarabianie pieniędzy nie zaliczają się do turystyki.

polana
Opracował: teresatrimm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odróżniamy sporo różnych rodzajów turystyki.

Nadal zajmuje Cię ten tekst? Kliknij w poniższy link i tam jest kolejna strona (http://kasprowicza13.pl/sylwester-szklarska-poreba), gdzie odkryjesz dodatkowe wiadomości.

Jeden z nich to turystyka zdrowotna. Podejmuje się ją w celu powrotu do zdrowia po niedawno przebytej chorobie, zmiany klimatu po to, by spędzić czas trochę czasudaleko od zanieczyszczonego, miejskiego powietrza oraz przebywania w naturalnym, zdrowym otoczeniu przyrody, stosowania różnego typu kąpieli bogatych w minerały lub też wybierania się na masaże i rehabilitacje mające przyspieszyć rekonwalescencję turysty. Sanatoria i uzdrowiska takie jak Kudowa lub Polanica Zdrój to charakterystyczne miejsca kierowane do uczestników turystyki zdrowotnej.

Kolejnym rodzajem jest turystyka wypoczynkowa, która ma na celu odrzucenie wszystkich obowiązków i odprężanie się, między innymi za sprawą kąpania się w morzu, spędzania długich godzin na leżaku i radowania się czasem wolnym, próbowania miejscowych posiłków oraz często picia dużych ilości różnorodnych rodzajów alkoholu. Kolejną, naprawdę pasjonującą odmianą turystyki jest tak zwana agroturystyka. W zależności od tego, w jaki sposób rozwinięte będzie dane gospodarstwo agroturystyczne i na jak dużo pozwolą jego gospodarze, agroturystyka oferuje noclegi w wiejskich domkach, chatach a niekiedy nawet i stodołach przerobionych nieco aby zaspokoić gości (więcej: kwatery Kudowa Zdrój).

Dodatkowo, bardzo ważną częścią tego typu turystyki jest jedzenie lokalnych potraw w znacznej części złożonych z własnych, uprawianych przez gospodarza produktów oraz zaznanie normalnego, wiejskiego życia. Co bardziej kreatywni i życzliwi gospodarze stwarzają możliwość swoim gościom na branie udziału w dojeniu krów, wybieraniu jaj w kurniku, obcinaniu wełny z owiec i dokarmianiu świń. Chętnie korzystają z pomocy przy pracy na roli czy też zbieraniu owoców w sadzie.

Agroturystyka to świetny pomysł na biznes, który łączy ciężką pracę z uczeniem się i przyjemnościami, będąc w tym samym czasie swego rodzaju powrotem do korzeni i doskonałym przypomnieniem tego, czym zajmowali się nasi przodkowie.
20-10-09 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.