Jak wybrać obiektyw, by złapał bardzo dobre chwile.

Fotografia jest działalnością artystyczną, która opiera się na najlepszym przedstawieniu elementów okalających na fotografii. Momentami bywa to bardzo kłopotliwa sztuka, gdyż te części bardzo często są ruchome. Lecz technologia wykonania aparatów fotograficznych także wszelkiego rodzaju dodatków do nich, poszła do góry, dlatego da się pstrykać zdjęcia nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Naturalnie w zależności czy ktoś zajmuje się fotografią zawodowo czy dla przyjemności to wybierane są bardzo różne aparaty.


aparat
Opracował: Heather
Na podstawie: http://www.flickr.com
Modele te różnią się parametrami a także co najważniejsze ceną. Na przykład należy opisać dwa modele firmy sigma, która jest głównym producentem aparatów i akcesoriów fotograficznych. Właściwości samych aparatów są bardzo często porównywalne. Tymczasem akcesoria (przykładowo obiektywy do aparatów cyfrowych) w zależności od zastosowania, różnią się już bardzo znacząco. Omówimy teraz dla przykładu dwa nadzwyczaj porównywalne obiektywy firmy sigma. Pierwszym z nich jest obiektyw sigma 17-50mm. Jest to jeden z najbardziej kompaktowych obiektywów, jaki został stworzony jedynie pod matrycę APS-C. Jest to niezwykle maleńki obiektyw o długości niespełna dziewięćdziesięciu dwóch mm. Jest to obiektyw o bardzo wysokiej akinezji obrazu - . Wolno go stosować do robienia nadzwyczaj ekstremalnych zdjęć (skok spadochronowy czy podczas podróży autem). Drugim obiektywem, jaki to warto przedstawić jest obiektyw sigma 70-300. Jest to zdecydowanie bardziej poręczny i lekki obiektyw, jaki to może chlubić się jedną z najlepszych skal odwzorowania. Właśnie dzięki temu może być stosowany do fotografowania makro.


aparat fotograficzny
Opracował: yb putro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duża ogniskowa, jaką ma obiektyw sigma 70-300 niezwykle dobrze egzaminuje się w fotografowaniu przyrody. Szczególnie idealny jest do wykonywania zdjęć owadów, jakie są ogromnie bojaźliwe. Dzięki użyciu tego obiektywu należy fotografować zwierzęta, a w szczególności owady z dalszej odległości przy zatrzymaniu ogromnie dobrych detali.

Jeżeli sądzisz, że znajdziesz ciekawe treści w sieci, to przejdź (http://rent.mybigday.pl/) do opisywanego problemu oraz kliknij w odsyłacz mieszczący się tutaj.

Reasumującjak widać jest na rynku ogromnie wiele obiektywów, jakie różnią się od siebie parametrami a także zastosowaniem. Warto pamiętać, by nabywać taki, jaki to najlepiej będzie pasował do fotografa i jego upodobań - popularna strona.
22-05-26 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.