Nowatorskie techniki filmowania, krótki opis obecnych rozwiązań i możliwości w amatorskim filmowani

Od czasu gdy pojawiły się techniczne możliwości ludzie uwieczniają istotne chwile ze swojego życia na zdjęciach i pod postacią filmów. Obecnie technika jest tak zaawansowana, że za pomocą zwykłych smartfonów można fotografować i nagrywać z dużo lepszymi parametrami, niż przy wykorzystaniu drogich, zaawansowanych sprzętów kilkanaście lat temu.
Postęp w fotografii (omniashot zdjęcia produktów 360 dla każdego sklepu. Poznaj ofertę!) i nagrywaniu obrazu jest bardzo duży, widać to dobrze po możliwościach urządzeń do tego służących. Co roku powiększa się rozdzielczość matryc czy nagrywanych filmów, programy mają coraz bardziej wydajne algorytmy, więc i użytkownikom jest coraz łatwiej. Bardzo wiele osób wykorzystuje do tych celów smarfony, ograniczając się tym samym do posiadania jednego, uniwersalnego urządzenia, za pomocą którego można zadzwonić, robić zdjęcia, kręcić filmy a w razie potrzeby też zagrać. Jednak jeżeli ktoś potrzebował będzie sprzętu bardziej profesjonalnego, to także może znaleźć spory jego wybór w sklepach elektronicznych.

Widok z lotu ptaka
Opracował: Peter Linehan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy bardzo dużą furorę robią kamery sportowe. Moda na uwiecznianie z perspektywy sportowca swoich wyczynów pojawiła się niedawno. Ktoś wpadł na pomysł, aby na kasku założyć niedużą kamerę i nagrać to, co ogląda osoba, która ją nosi.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy instalacje elektryczne góra kalwaria naszego wpisu zachęcamy do następnego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twe wątpliwości.

Nagrany w taki sposób film pokazuje świat całkowicie odmiennie niż dotychczas, i bardzo szybko miłośnicy adrenaliny zaczęli w ten sposób filmować najróżniejsze sytuacje. Powstawać zaczęły specjalne kamery do montażu na głowie, solidne, wytrzymałe na wilgoć i wstrząsy, i przede wszystkim nagrywające w wysokiej rozdzielczości, które zyskały ogromną popularność wśród klientów. Ostatnim hitem wśród wielbicieli filmowania są multikoptery, takie jak na przykład DJI Inspire 1. Steruje się nimi przy pomocy specjalnego pilota, zarówno samym lataniem, jak i kamerą do nagrywania. Quadrocopter da radę wznosić się nawet pół godziny bez przerwy nagrywając, doskonale będą się więc nadawać na przykład do filmowania różnych uroczystości. Używając ich powinno się uważać, żeby filmować tylko to, na co otrzymało się zezwolenie.


Może zainteresują ciebie także

Rola muzyki na ślubie, czyli co wybrać, żeby goście bawili się jak najlepiej

Bukiet ślubny, kompozycja zimowa
Opracował: Weselni Paparazzi
Na podstawie: abcslubu.pl
Wesele to czas wielomiesięczny przygotowań, załatwienia mnóstwa spraw no i oczywiście niemałych kosztów. Większość młodych par zaczyna od rezerwacji odpowiedniej weselnej sali. Jej wielkość powinna być dobrana do liczby gości, których zechce się zaprosić, jeśli sala będzie za duża, to w pewnym momencie może się okazać, że weselnicy gdzieś się rozejdą i trudno będzie ich zebrać na wspólnej zabawie. Sporo par młodych szukając sali kieruje się recenzjami znajomych, ale warto samemu również sprawdzić, jak przedstawia się obsługa, udekorowanie sali i przede wszystkim jedzenie.
19-12-22 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.