Czy pojmujesz jak niezwykle sugestywną i skuteczną formą przekazu może być promocja radiowa?

Czy pojmujesz, jak ogromną siłę przekonywania mogłaby mieć tego typu forma przekazu którą jest audycja radiowa? W dniu 30 października 1938 roku amerykańska platforma radiowa CBS nadała tak sugestywne słuchowisko autorstwa Orsona Wellsa pt.

Ogrodzenie na plac zabaw
Opracował: Legi
Na podstawie: Legi


"Wojna światów", że duża część społeczeństwa została utwierdzona w przeświadczeniu, iż w ich kraju nastąpiło lądowanie marsjańskiego statku kosmicznego.


Naturalnie w realiach tego typu inwazja nie miała stanowiska i przeciwko prowadzonej rzekomo "na żywo" relacji nikt nie zginął, lecz moc radia pokazała jak olbrzymią ma siłę. Teraz, ok.

Zaciekawił Ci się tego rodzaju wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu - ta witryna (https://www.saleweselne.com/warszawa) też na pewno przypadnie Ci do gustu!

80 wiosen po niniejszym przełomowym socjologicznym eksperymencie reklama radiowa nadal jest bardzo chętnie stosowana poprzez agencje reklamowe. Co prawda taka reklama zajmuje na ogół kilka albo kilkanaście chwil, ale jeśli wyłącznie jest zrealizowana z pomysłem, to na długi czas zapada w pamięć słuchaczom. Jest tak szczególnie wtedy, gdy rodzi sympatię i jest zwyczajnie fajna, inna niż inne. Tego typu reklama radiowa, w której jest rozmowa o dwóch oferujących sobie ważne rady koleżankach już od dawna nie jest przekonywująca.


Podług co poniektórych badań marketingowych ogromną skutecznością wykazuje się tego typu reklama radiowa, w jakiej występuje jakieś dziecko. W ten sposób potrafią być promowane wszelakie produkty, które są przeznaczone dla takiej grupy odbiorców. Przykładowo potrafią to zostać słodycze, lecz także przykładowo jakieś medykamenty.
Ponadto należałoby powiedzieć, iż reklama radiowa może docierać do odbiorcy, jaki akurat przykładowo jedzie autem bądź jest w pracy lub po prostu przygotowuje posiłek.I ma załączone radio, w jakim co jakiś moment są puszczane promocje.
23-07-27 09:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.