Mazury, teren zieleni, naturalne zbiorniki wodne, różnorodność zwierząt i flory oraz czyste powietrze, tworzą wspaniałe warunki relaksu

O pozytywnych stronach Mazur można opowiadać długo i to używając samych - naj. Są tu najgłębsze w kraju i najczystsze jeziora oraz najbardziej urokliwe na całym niżu Europy Środkowej, połacie leśne. Najładniejsze księżycowe panoramy pozostałe po lodowcu.
Kraina Wielkich Jezior, to również najostrzejszy w kraju mikroklimat, dzięki temu kraina zyskała określenie polskiego bieguna zimna. Osobliwością na skalę światową, jest jezioro Hańcza, najgłębsze w kraju a nawet w środkowej Europie. Woda ma charakter akwenu wysokogórskiego z niezwykle przejrzystą, dobrze dotlenioną wodą. Od dawna weekendy nad jeziorem są popularne wśród zapaleńców nurkowania , którzy mają w pobliżu własną niezmienną przystań kwaterunkową - kempingi na Pojezierzu Mazurskim.


jezioro
Opracował: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Wspaniały wypoczynek czeka na urlopowiczów decydujących się na lipcowy pobyt nad naturalnym zbiornikiem Wigry. Kompleks wód wigierskich, stanowi jeden z najciekawszych pejzaży w Polsce (zaplanuj wakacje już teraz). Przez Jezioro Wigierskie przepływa rzeka Czarna Hańcza, jeden z najpowszechniejszych szlaków kajakowych w kraju. Kajakarze mogą przespać się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego miejsca kajakarze mogą wyruszyć na jeden z najbardziej urokliwych i najbardziej znanych szlaków kajakowych. Agroturystyka wodna w województwie suwalskim ma już swoje tradycje . Zapaleńcy żeglarstwa ciągną na Jezioro Wigierskie, pełne wysp i zatok.

Jezioro Wigierskie uatrakcyjnione nierówną linią brzegową wraz z sąsiadującymi, mniejszymi jeziorami, to bezcenna enklawa turystyczno-krajoznawcza w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego. Kraina Tysiąca Jezior to mekka dla wędkarzy. Wśród rybaków mnóstwo jest opowieści o połowach, w okolicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, wyjątkowych cudów - sumów oraz mnogości innych
jezioro
Opracował: Rod Waddington
Na podstawie: http://www.flickr.com
cenionych gatunków ryb. Nad Biebrzę udaje się by obcować ze środowiskiem naturalnym, spędzić czas w ciszy "zakłócanej" jedynie ptasim śpiewem.


Może zainteresują ciebie także

Najlepsze prezenty dla najmłodszych - gdzie znaleźć?

gry planszowe
Opracował: Eliot Phillips
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy z nas posiada w swoim bliższym lub dalszym kręgu jakieś małe dziecko. Nasza własna latorośl, wnuk koleżanki lub członka rodziny - w odpowiednim wieku jest to popularne zjawisko. Niekiedy jesteśmy wpuszczani na wszelkiego rodzaju jubileusze związane z dziećmi, które potrzebują od nas kreatywności w odszukaniu podarunku dla najmłodszych. Gdzie najsłuszniej zakupić produkty tego typu, aby mieć gwarancje dobrej jakości i atrakcyjnej ceny?


Okolice rzeki Biebrzy to enklawa dla osób kochających ptaki. Ze względu na nich, urządzane są eskapady połączone z obserwacją i poznawaniem okazów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki świetnie się śledzi snując z wolna kajakiem lub tratwą, która świetnie imituje kwatery na Mazurach ponieważ tratwa fantastycznie sprawuje funkcję ciekawego lokum.
20-10-03 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.