Mazury, teren zieleni, naturalne zbiorniki wodne, różnorodność zwierząt i flory oraz czyste powietrze, tworzą wspaniałe warunki relaksu

O pozytywnych stronach Mazur można opowiadać długo i to używając samych - naj. Są tu najgłębsze w kraju i najczystsze jeziora oraz najbardziej urokliwe na całym niżu Europy Środkowej, połacie leśne. Najładniejsze księżycowe panoramy pozostałe po lodowcu.
Kraina Wielkich Jezior, to również najostrzejszy w kraju mikroklimat, dzięki temu kraina zyskała określenie polskiego bieguna zimna. Osobliwością na skalę światową, jest jezioro Hańcza, najgłębsze w kraju a nawet w środkowej Europie. Woda ma charakter akwenu wysokogórskiego z niezwykle przejrzystą, dobrze dotlenioną wodą. Od dawna weekendy nad jeziorem są popularne wśród zapaleńców nurkowania , którzy mają w pobliżu własną niezmienną przystań kwaterunkową - kempingi na Pojezierzu Mazurskim.


jezioro
Opracował: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Wspaniały wypoczynek czeka na urlopowiczów decydujących się na lipcowy pobyt nad naturalnym zbiornikiem Wigry. Kompleks wód wigierskich, stanowi jeden z najciekawszych pejzaży w Polsce (zaplanuj wakacje już teraz). Przez Jezioro Wigierskie przepływa rzeka Czarna Hańcza, jeden z najpowszechniejszych szlaków kajakowych w kraju. Kajakarze mogą przespać się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego miejsca kajakarze mogą wyruszyć na jeden z najbardziej urokliwych i najbardziej znanych szlaków kajakowych.

Ten link do www skup znaczków warszawa zadziwi Cię bardzo korzystnie. Wyszukasz tam ogrom rzetelnych postów. Zatem nie czekaj i klikaj!

Agroturystyka wodna w województwie suwalskim ma już swoje tradycje . Zapaleńcy żeglarstwa ciągną na Jezioro Wigierskie, pełne wysp i zatok.

Jezioro Wigierskie uatrakcyjnione nierówną linią brzegową wraz z sąsiadującymi, mniejszymi jeziorami, to bezcenna enklawa turystyczno-krajoznawcza w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego. Kraina Tysiąca Jezior to mekka dla wędkarzy. Wśród rybaków mnóstwo jest opowieści o połowach, w okolicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, wyjątkowych cudów - sumów oraz mnogości innych
jezioro
Opracował: Rod Waddington
Na podstawie: http://www.flickr.com
cenionych gatunków ryb. Nad Biebrzę udaje się by obcować ze środowiskiem naturalnym, spędzić czas w ciszy "zakłócanej" jedynie ptasim śpiewem.


Może zainteresują ciebie także

Jak szybko możesz zostać w swoim domu przykładowo królem bądź łowcą zombie?

berlin
Na podstawie: www.orlicatravel.pl
W życiu równie ważna jak praca jest również możliwość beztroskiego odpoczynku, aby odzyskać siły na kolejny dzień w pracy albo w szkole. Dla takich osób, które nie lubią chodzić do kawiarni czy do dyskoteki, są jeszcze inne rozwiązania.


Okolice rzeki Biebrzy to enklawa dla osób kochających ptaki. Ze względu na nich, urządzane są eskapady połączone z obserwacją i poznawaniem okazów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki świetnie się śledzi snując z wolna kajakiem lub tratwą, która świetnie imituje kwatery na Mazurach ponieważ tratwa fantastycznie sprawuje funkcję ciekawego lokum.
21-12-31 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.