Czym jest technologia nadruku wodnego

Transfer wodny to technologia nadruku wodnego również na detale o nieregularnych kształtach. Jest nowatorską metodą , dająca możliwości ozdabiania nawierzchni deseniami podług zapotrzebowania nabywcy. Metoda ta nic wspólnego nie ma z tradycyjnymi foliami.


grafika komputerowa
Opracował: Daniel Rehn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nawierzchnie wykańczane sposobem hydrografiki są najwyższej jakości, a ich odporność jest na poziomie trwałości powłok lakierniczych na autach, przez co powierzchnie są proste w utrzymaniu oraz odporne na uszkodzenia. Hydrografika umożliwia naniesienie druku m.in. na plastik, metal, szkło czy powierzchnie drewniane.

Dzięki owej technice można przenieść obraz na powierzchnie płaskie oraz powierzchnie o nieregularnym kształcie. Naniesiony na nawierzchnię nadruk na materiale - (druk transferowy) hydrologiczny jest pokryty lakierem, dzięki temu powłoka jest niebywale odporna na labilne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Hydrografika posiada bardzo szerokie zastosowanie m.in. w dekorowaniu części samochodowych. Zobacz: .

Świetnie sprawdza się też na przedmiotach codziennego użytku, zaczynając od smartfonów, przez komputery przenośne, aż po szafki. Każda rzecz dzięki hydrografice może nabyć całkiem nowy wygląd. Nawet najzwyklejszy pilot do telewizora zamieni się w oryginalny, bardzo efektowny składnik upiększający mieszkanie, stąd właśnie hydrografika prędko zdobywa popularność. Dla zainteresowanych szczegółami: kliknij w link.

Wykorzystanie hydrografiki ograniczone jest tylko fantazją, z całą pewnością jest to technologia przyszłości. Najogólniej powiedziawszy hydrografika polega na transferze wzoru na tworzywo. Fragment z naniesioną folią jest zamaczany w specjalnym roztworze po czym utrwalany. W następnej kolejności może zostać pokryty warstewką lakieru.


Graffiti, dekoracje ścienne
Opracował: Siavash Sam Anvari
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sam proces nie jest zwyczajnym zanurzaniem elementu w płynie, wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Szkolenia z hydrografiki zwykle zawierają: przygotowanie elementu pod hydrografikę (wybór właściwych rodzajów farbek oraz lakierów, zasady dobierania odcieni farb bazowych, metody malowania), właściwy przebieg nakładania hydrografiki (właściwy wybór i przyszykowanie filmu, nakładanie hydrografiki), wybór urządzeń (zapoznanie się z konstrukcją wanny do hydrografiki, doradztwo w budowie własnej myjni a także pomoc w wyborze sprzedawcy aktywatorów).
23-03-28 12:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.