Idealne miejsce na rodzinne wczasy – Krynica Morska

Krynica Morska to popularna miejscowość turystyczna leżąca na Mierzei Wiślanej między morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i równocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska oczarowuje głównie swoim położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody między Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą nieomal białe plaże i zielone lasy czyniąc z tego miejsca idealny cel na rodzinne wczasy 2014.

Latarnia morska w Krynicy Morskiej
Opracował: Petrusia1
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do odpoczynku w Krynicy Morskiej zachęcają przede wszystkim jej walory naturalne – czyste, nasycone jodem powietrze, długie i piaszczyste plaże, malownicze wydmy oraz sosnowo – bukowe lasy. W Krynicy Morskiej świetnie poczują się osoby, które uwielbiają relaksować się w przytulnych i spokojnych miejscach.

O intymności tutejszym plaż świadczy fakt, iż wyznaczono tu również plażę dla nudystów. Jeśli nad Mierzeją Wiślaną wieją wiatry sztormowe, można liczyć na odnalezienie tu cennego skarbu, jakim jest bursztyn. W Krynicy Zdroju znajdują się wody mineralne chlorkowo - siarczanowo - magnezowo - sodowe, bromkowe, jodkowe, borowe i hipotermalne, wykazujące właściwości lecznicze i terapeutyczne. Potencjał w postaci źródeł wód mineralnych stanowi dla Krynicy Zdroju podstawowy argument w staraniach o statut uzdrowiska.

Może zainteresują ciebie także

Dobre miejsce na wczasy

na plaży
Opracował: Jörg Schubert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszyscy krajanie wiedzą, że Polska jest pełna niesamowitych okoliczności przyrody. Gdziekolwiek byśmy się nie ruszyli jest cudnie. Dlatego nikt nie jest zdziwiony, że są świetne pensjonaty Władysławo, bo jak wiadomo to nadmorskie miasteczko, jak każda inna stara się ściągnąć do siebie turystów.


Krynica Zdrój oczarowuje przede wszystkim starą zabudową kurortową z zabytkowymi willami i pensjonatami otoczonymi ogrodami oraz domami rybackimi będącymi pamiątką po czasach, gdy Krynica Morska cieszyła się wyjątkową popularnością wśród urlopowiczów. Ciekawym miejscem jest również park przy ul. Świerczewskiego, który świadczy o ekskluzywności Krynicy z czasów przedwojennych. Najistotniejszym obiektem jest jednakże położona na wydmie latarnia morska, której wysokość sięga 26,5 m. Latarnię po raz pierwszy uruchomiono w 1895 r.. Po zniszczeniach, jakich doznała pod koniec II wojny światowej, odtworzono ją jeszcze raz w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym pierwszym roku. Z latarni morskiej w Krynicy Zdroju rozciąga się cudowna panorama na wszystkie pobliskie atrakcje, między innymi Wielbłądzi Garb, plaże, Zalew Wiślany, a przy ślicznej pogodzie nawet na Tolkmicko i Frombork. W czasie pobytu w Krynicy Morskiej należy także zerknąć do tutejszego prywatnego muzeum, zadedykowanemu historii miasta.

Napisaliśmy artykuł o pokrewnej treści. Jest on na nowej stronie. Kliknij zatem w podany link i dowiedz się szczegółów (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/wedzarnie/gazowe-wedzarnie/) z tym związanych.

Można oglądnąć tutaj stare zdjęcia przedstawiające najlepsze czasy miasteczka.

W Krynicy Morskiej działa port rybacko – jachtowy, który składa się z dwóch niezależnych przystani. Wielkie znaczenie portu wynika z faktu, że stanowi on bazę dla floty pasażerskiej oraz białej floty. Z krynickiego portu można wybrać się w rejs statkiem pasażerskim do Elbląga, Fromborka bądź Kaliningradu. Przy porcie jachtowym funkcjonuje istniejący od 1971 r. Jacht Klub, który prowadzi szkolenie młodzieży, organizację obozów żeglarskich, regat oraz camping. Nad zalewem jest też molo spacerowe.

Na północno – wschodnim krańcu Krynicy Morskiej położony jest Wielbłądzi Garb – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie. Ze szczytu Wielbłądziego Garbu (czterdzieści dziewięć i pół metra nad poziomem morza) roztacza się wspaniała panorama Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Wzniesienie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Atrakcją przyrodniczą jest również Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej, mający na celu ochronę buczyny pomorskiej złożonej z 200-letnich buków, dębów, świerków i brzóz. Występują tutaj też stanowiska licznych, cennych gatunków roślin, między innymi konwalia majowa, kruszyna pospolita i bluszcz pospolity. W Rezerwacie żyją daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz bardzo dużo gatunków ptaków.

Warto podkreślić, iż mniej więcej piętnaście kilometrów od Krynicy Zdroju występuje granica NATO oraz Unii Europejskiej. Nie można jej przekroczyć, aczkolwiek jej okolica po stronie polskiej jest nadzwyczaj urokliwa. Warto wejść na tutejszy punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama na Zalew Wiślany oraz w oddali - katedrę we Fromborku. Dla miłośników Bałtyku interesującą propozycją będą wczasy w Ustroniu Morskim

*** Całkowitą propozycję na wakacje 2015 w Ustroniu Morskim można odszukać w serwisie lub klikając na niżej znajdujące się linki: - noclegi Krynica Morska - hotele Krynica Morska (źródło) - agroturystyka Krynica
22-08-20 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.