Ład w domu – naucz się go utrzymać

Zachowanie porządku w mieszkaniu to ogromna sztuka. Wielu ludzi próbuje się tego uczyć przez lata, a pomimo to rezultatów wciąż brakuje. A przecież bałaganiarstwo jest w naszej kulturze uważane za bardzo trudną wadę oraz zwykle bardzo tępione. Osoby, jakie nie potrafią zachować porządku, są uważane za leniwe, niewłaściwie zorganizowane, bez zmysłu estetycznego. Przy tak złym podejściu dobrze więc jednakże nad sobą odrobinę popracować, by nie stykać się już więcej z nieprzychylną krytyką.


telewizor
Opracował: Daniel Oines
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jakich zasad dobrze więc przestrzegać, by nasze mieszkanie w końcu zaczęło wyglądać choć odrobinę lepiej? Przede wszystkim poszukajmy w sobie szczyptę egoizmu. Nie pozwólmy, aby wszystko zostało zrzucone na nas i jedynie na nas. Jeżeli sprzątaniem będzie zajmowała się wyłącznie jedna osoba, a pozostałe będą beztrosko sobie bałaganiły, to rezultatów nie będzie niestety tak naprawdę nigdy. Dokonajmy toteż podziału obowiązków oraz miejmy na uwadze tutaj także najmłodszych członków rodziny, nasze pociechy. Niech od pierwszych lat orientują się one, jak trudne jest prowadzenie domu. Zróbmy grafik. Niech w każdym dniu inna osoba sprząta oraz zmywa po obiedzie, codziennie kto inny wyciera kurze czy odkurza. W ten sposób nikt się nie przepracuje, a mieszkanie i tak będzie wyglądało w miarę przyzwoicie. Ponadto starajmy się, by w naszym domu każda rzecz miała swoje własne miejsce. Wyróbmy potem w domownikach nawyk, by zawsze odkładali to, co wzięli na te ustalone półki czy do konkretnych szuflad bądź szafek. Niech np. czasopisma za każdym razem leżą w jednym miejscu oraz nie zapominajmy, aby kłaść tam program tv. Podobnie jeżeli chodzi na przykład o pilota do telewizora czy też do DVD (Sprawdź program TV TVP1).


program tv
Na podstawie: pixabay.com
Są to niby drobiazgi, lecz szukanie takich drobnych przedmiotów potrafi być czasem wyjątkowo irytujące. Uczyńmy więc własne życie łatwiejszym aniżeli dotąd.

Jak uważasz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany temat? Na pewno tak - przejdź po tym linku (https://mykuba.pl/wycieczki-fakultatywne/) i odszukaj informacje tu.

Utrzymywania porządku można się jak najbardziej nauczyć. Należy tylko włożyć w to odrobinę wysiłku, postarać się. Jest to jednak umiejętność, która będzie dla nas istotna tak naprawdę do końca życia, z pewnością warto się więc postarać, by ją nabyć. Kiedy już wyrobimy sobie przeróżne związane z tym nawyki, to będzie nam się żyło zdecydowanie prościej. Zresztą nie tylko nam, lecz również osobom w naszym otoczeniu.
24-02-07 16:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.