Jak odpowiednio powinno się odmawiać różaniec i dlaczego powinno się to robić?

Mimo tego, iż większość katolików posiada różaniec okazuje się, że dużo z nich nie do końca wie, jak poprawnie odmawiać różaniec. Na szczęście zdołamy obecnie odkryć dużo informacji, jakie pomogą nam zrozumieć jak odmawiać różaniec.


W Necie zdołamy znaleźć dużo cennych i niezwykle przydatnych wiadomości na ten temat (kliknij w odnośnik) i także instrukcję, dzięki której krok po kroku możemy dowiedzieć się w jaki sposób trzeba odmawiać różaniec.

Na samym początku zanim jeszcze zaczniemy odmawiać różaniec powinno się zrobić znak krzyża oraz na krzyżyku odmówić modlitwę „Wierzę w Boga”. Jest to naczelny znaczący krok. W następnej kolejności na pierwszym paciorku różańca mówimy modlitwę „Ojcze Nasz”, natomiast na trzech kolejnych - „Zdrowaś Maryjo”. Wszelkie te modlitwy są zatytułowane modlitwami wstępnymi. Ich zasadniczym celem jest uproszenie znaczących cnót, takich jak na przykład miłość, nadzieja i dodatkowo wiara.

warto przeczytać
Opracował: h.koppdelaney
Na podstawie: http://www.flickr.com
Później, po odmówieniu modlitw wstępnych, trzeba zapowiedzieć tajemnicę oraz daną część jako rozważania w toku powtarzania modlitw, takich jak „Chwała Ojcu”, „Ojcze Nasz” i 10 „Zdrowaś Maryjo”. Po każdorazowym odmówieniu modlitwy „Chwała Ojcu” powtarza się modlitwę fatimską, jaka rozpoczyna się od słów „O mój Jezu, daruj nam nasze grzechy…”

Odmawianie różańca ma dla wielu wierzących ludzi niezmiernie duże znaczenie. Jest to coś, co w wielu przypadkach pomaga ludziom borykać się z rozlicznymi kłopotami i męczącymi chwilami, często odmawianie różańca może przynieść nam ulgę oraz pomóc uporać się z wieloma problemami.

Interesuje Cię nasz tekst? Jeśli tak, to zobacz ten użyteczny portal. Przeczytasz w nim materiały, które okażą się dla Ciebie wartościowe.Współcześnie żyjemy w niesłychanie trudnych czasach, w których częstokroć szukamy pomocy Boga, wobec tego odmawianie różańca może pomóc nam tą pomoc odkryć. Jednocześnie daje nam możliwość zbliżenia się do naszego Stwórcy. Na co dzień zmagamy się z wieloma różnorodnymi przeciwnościami, także z grzechem, natomiast odmawianie różańca zdoła nam pomóc kroczyć dobrą dróżką. Bezsprzecznie więc każdy wiernie wierzący Katolik powinien wiedzieć jak odmawiać różaniec, oraz także to czynić.
23-07-27 13:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.