Czym najskuteczniej zainteresować nasze malucha gdy za oknem deszcz i słota?

„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – słowa piosenki śpiewanej kiedyś przez Barbarę Krafftównę w kultowym kabarecie, zna z całą pewnością każdy z nas. Kiedy deszcz puka do okien i aura nie namawia do wycieczek rowerowych na świeżym powietrzu, powinniśmy zaaranżować dzieciom atrakcyjną zabawę w domu.


dziecko
Opracował: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Okres jesienny daje nam szerokie pole do popisu jeśli chodzi o fantazję. Znalezione na spacerze żołędzie, kasztany czy inne „skarby”, szybko zamieniają się w jesienne ludziki. Dużo radości dostarczy również dzieciom tworzenie rodzinnych albumów z ciekawymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu - gdyż o nim mowa – nasze albumy będą przypominały małe dzieła sztuki.


Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to także technika dekorowania - nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć małe upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów a także ozdoby (kliknij bombki biedronka) na na wiele innych okazji. Cóż przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż własnoręcznie stworzony przez dziecko album na zdjęcia? Najlepsze metody na nudę: konkursy dla dzieci.


Organizując dzieciom odpoczynek bierny, warto zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi. Nauka którą poznajemy w ciekawy sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna . Inspiracji dla dziecięcych zabaw przy komputerze można szukać w sieci. Portale dla dzieci przedstawiają co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i wyobraźnię. Są rodzice, którzy narzekają, iż dzisiejsza młodzież spędza długie godziny na nierozsądnym marnowaniu czasu przed ekranem monitora.


zabawki
Opracował: Kana Natsuno
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak odpowiednia „dawka” czasu spędzonego z padem w dłoni, nie nie jest w stanie nikomu zaszkodzić. Na portalach dziecięcych znajdziemy gry umożliwiające rozwój wyobraźni, strategicznego myślenia czy umiejętności planowania. Dostosowane do małych podróżników, kierowców czy budowniczych. Na portalach dostępne są także zabawy edukacyjne umacniające znajomość języka angielskiego. Nauka w formie zabawy? Zdecydowanie tak!
23-03-28 12:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.