Dobre gry komputerowe

Twoje dziecko kocha komputerowe gry? To wspaniale. Granie nie tylko nie ogłupia, ale znakomicie rozwija mózg.


Komputerowe gry to nie jedynie zło. Przeciwnie, mają pożądany wpływ na bystrość i zdolności maluchów, co udowadnia coraz to sporzej badań.


rap


Może zainteresują ciebie także

Gry planszowe - najlepszy upominek na Święta

lata 80. XX wieku
Opracował: Teatr Muzyczny Capitol
Kiedy listopad znajduje się w pełni, w większości rodzin zaczyna się wzmożone przygotowanie do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dobieramy ozdoby choinkowe, planujemy dania, które pragniemy ugotować.


Gry nie wyłącznie kształtują spostrzegawczość, uczą rozumowania strategicznego oraz przestrzennego, ale także wpływają na rozwój mózgu, sprawiając, że mały gracz umie przeprowadzać kilka zadań jednocześnie. Do dziś dnia rodzice byli zwykle straszeni.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst opublikowany w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej urlop w poznaniu w tym miejscu, znajdziesz tam podobne informacje.

Kupcie dziecku PlayStation, a za chwilę będziecie mieć na głowie popędliwego nerwicowca, dajcie mu dostęp do peceta z grami, wyrośnie wam szaleniec. Nic zadziwiającego, że z obawą patrzymy na to, jak nasze kilkuletnie już dzieciaki zaczynają grać w Wiejskie Życie albo w pierwsze strzelanki.


regały w sklepie
Opracował: Forgemind ArchiMedia
Na podstawie: http://www.flickr.com


randki
Opracował: Tomasz Ośmiałowski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Szczęściem dziś okazuje się, że to nie do końca prawdziwość. Gry przeglądarkowe mają pożądany wpływ na inteligencję jak też zdolności dzieci, co udowadnia coraz większa ilość badań. Jednym z najprędzej spostrzeganych wyników grania jest poprawa wyobraźni przestrzennej i synchronizacji ruchowo-wzrokowej, a więc zdolności mózgu do błyskawicznego refleksu. U graczy kapitalnie rozwija się również wyobraźnia i zdolność do niebanalnego myślenia.


wygląda zatem na to, iż w toku grania nasz mózg nie tylko się nie rozleniwia, jak do dziś dnia zwykliśmy mniemać, lecz przeciwnie - gry przeglądarkowe to dla niego coś niczym turbodoładowanie, powodujące, iż mózg wskakuje na szybsze obroty. Niektórzy badacze są nawet przekonani, iż ciągły kontakt z nowiuteńkimi technologiami raptownie intensyfikuje możliwości przetwarzania informacji poprzez mózg.
24-02-07 19:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.