Jakie oryginalne rozrywki są aktualnie do dyspozycji, jakie zalet mają pokoje typu escaperooms.

Ludzie od zawsze potrzebowali rozrywek, nawet starożytni już wiedzieli, że jak się ktoś dobrze wybawił, to przekładało się to na jego zadowolenie. Krwawe igrzyska z tamtych lat zamienione zostały na znacznie bardziej cywilizowane ich odpowiedniki.

Wielu osobom może się wydawać, że w tej kwestii wymyślono już wszystko, co było do wymyślenia, lecz jak się okazuje, można jeszcze czymś ciekawym zaskoczyć. Ostatnio na przykład bardzo modne są pokoje ucieczki, pojawiają się one coraz częściej we wszystkich większych miejscowościach w naszym kraju- Zasada tej zabawy jest bardzo prosta. W odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu pozostawia się kilka osób, jakich celem jest wydostanie się z pokoju w ustalonym czasie rozwiązując znajdujące się tam zagadki. Przeważnie będzie to 45 minut lub godzina, ale w razie konieczności czas ten da się wydłużyć, jeśli uczestnicy są bliscy ukończenia. W zależności od rodzaju pokoju w zabawie może brać udział parę osób, ale wszystko jest tak zaplanowane, aby nawet dwoje uczestników poradziło sobie z ukończeniem zadania.


Może zainteresują ciebie także

Gry planszowe – z jakiego względu są współcześnie bardzo dobrą atrakcją na każdą imprezę?

gra planszowa
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Zorganizowanie naprawdę interesującej imprezy, w czasie której goście będą się świetne bawili, to ogromne wyzwanie. Dziś jednak do dyspozycji posiada się wiele atrakcji. Na przykład, zamiast własnoręcznie przyrządzać jedzenie, można zamówić katering oraz wybrać oryginalne potrawy, które przypadną gościom do gustu. Warto na przykład wybrać konkretną, mało popularną kuchnię oraz pozwolić imprezowiczom na zapoznanie się z jej potrawami. Dobrze jest zatroszczyć się również o gry i zabawy, jakie zintegrują gości. Bardzo dobrym rozwiązaniem są między innymi gry planszowe. Czemu?

Znak zapytania
Opracował: Alan Levine
Na podstawie: http://www.flickr.com
Żeby opuścić escaperooms Gdańsk niezbędne będzie rozwiązanie zagadek znajdujących się w środku i znalezienie wyjścia. Co jak czasem się może okazać wcale nie jest łatwe, bo twórcy tego typu miejsc mają dużo sprytu i kreatywności. Każdy pokój utrzymany jest w odmiennej stylistyce, każdy posiadał będzie swoje indywidualne łamigłówki i tajemnice, więc za każdym razem będzie to duże wyzwanie. Naprawdę dużym plusem tego typu pokojów będzie to, że bawić się w nich można grupowo. Zalecane jest wręcz, żeby taką próbę podjąć z przyjaciółmi lub znajomymi, bo w niejednym pokoju do wyszukania wyjścia konieczna będzie praca zespołowa. Dodatkowym czynnikiem, który znacznie może utrudnić znalezienie rozwiązania, jest wiszący na ścianie zegar, który beznamiętnie odmierzając czas powoduje stres i nerwy wśród uczestników. Jeśli uda się wyjść w określonym czasie, to będzie to powód do dumy i zadowolenia, jeśli jednak poniesie się klęskę, to i tak cały pobyt będzie niezapomnianą, wyśmienitą zabawą. Szczegółowe informacje znajdziesz pod adresem:
18-06-22 06:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.