Powodzenie serii książek o wiedźminie oraz wydanie nowej części

Powieści Andrzeja Sapkowskiego od wielu lat są niezwykle popularne na terenie Polski, jak również w innych krajach. Bez wątpienia najbardziej popularną serią tego autora są książki o Wiedźminie. W oparciu o te ksiązki wydano serial, serię komiksów jak również gry komputerowe. Wszelkie te produkty są ogromnie popularne w różnych krajach, zwłaszcza gra zdobyła ogromną liczbę miłośników.

Wiedźmin, gra komputerowa
Opracował: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tym, co zaintrygowało ludzi na całej Ziemi, jest prawdopodobnie osoba głównego bohatera, jak również cały świat zbudowany w opowieści. Jest to świat, w którym magia istnieje i jest na co dzień wykorzystywana. W historiach tych pojawiają się także fantastyczne stworzenia, a granica między dobrem a złem jest stosunkowo wyraźnie wytyczona. „Wiedźmin” nie jest jednak standardową baśniową opowieścią, sam język wykorzystywany przez Sapkowskiego jest daleki od sielanki znanej z baśni.

Jeśli uważasz, że prezentowany artykuł jest godny uwagi, to kliknij także ten link - tak samo interesujące materiały odnajdziesz w źródle (https://varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/)!

W ten sposób tak wiele osób z całej Ziemi może utożsamiać się z bohaterami przedstawionymi w serii.

Kolejna część serii

Dwa lata wcześniej wydana została nowa część, której akcja rozgrywa się w świecie znanym z opowieści o wiedźminie. Jeśli chodzi o powieść Sezon Burz w Sapkowski dosyć późno podał informację o zamiarach jej wydania. Mimo to emocje fanów serii były niezwykle gwałtowne, gdyż nadzieję na stworzenie nowej części miało bardzo wiele osób. Na podstawie książki wydano także audiobook. Ta wersja książki zdobyła do tej pory bardzo przychylne opinie. Jest tak na przykład ze względu na to, że w tworzeniu tej wersji uczestniczyło wielu znanych aktorów.


Może zainteresują ciebie także

Wojaże po górach - kiedy najlepiej?

widok na Góry Stołowe
Opracował: Yadis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wojaże po górach to idealny wybór na połaczenia aktywnego wypoczynku na świeżym, górskim powietrzu. Człowieka zawsze ciągnie tam gdzie szczyty, gdzie natura i szlaki turystyczne. Wyprawiamy się w nie we wszystkie pory roku - której byśmy nie wybrali będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.

Zarys fabuły książek

Seria Sapkowskiego opowiada o losach wiedźmina Geralta, który ze względu na specyfikę swojej osoby zajmuje się zabijaniem wrogich istot zagrażających mieszkańcom miast. Wiedźmin przeżywa różnorodne przygody w trakcie swoich różnorodnych podróży. Dokładnie opisana jest specyfika rasy wiedźminów, którzy odbywają specjalną mutację, by być lepiej przystosowanymi do zabijania potworów. Wskutek tych zmian niektórzy kandydaci na wiedźminów umierają, a ci, którzy przeżyją, zmieniają się z wyglądu i otrzymują rozmaite nadprzyrodzone cechy.
22-04-29 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.