Co powinno się odwiedzić podczas zwiedzania Wisły?

Niemal każdemu mieszkańcowi naszego kraju miejscowość Wisła kojarzy się nierozerwalnie z Adamem Małyszem. Nic w tym nieprawidłowego, ponieważ na pewno dzięki jego sukcesom, miejsce to jest tak chętnie odwiedzane przez turystów. Oczywiście nikogo nie dziwi, z jakich powodów małyszomania była ogromną dumą dla miasta. W związku z tym zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce. Jeżeli interesuje nas Wisła kwatery są dostępne przez cały rok, a miejsc do zwiedzania na pewno nie zabraknie.

Beskid niski
Opracował: Szymon Nitka
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wycieczkę zaczniemy właśnie od Adama Małysza. Niezwykle interesującym miejscem jest Wiślańskie Centrum Kultury i Informacji. Możemy obejrzeć rzeźby skoczka. Teoretycznie nic w tym niezwykłego, jednak wykonana jest ona z... czekolady. W przeszłości nie była ona chroniona szklaną gablotą, w związku z czym figura co jakiś czas traciła części. Słodka rzeźba kusiła, dlatego aktualnie nie można jej dotykać. Wszyscy miłośnicy sportów zimowych muszą zobaczyć galerię, w której znajdują się wszystkie trofea mistrza. Następną atrakcją jest zdecydowanie skocznia im. Adama Małysza. To najistotniejsze miejsca dla jego fanów. Warto jednakże mieć na uwadze, że Wisła ma także bardzo dużo innych atrakcji. Interesujący jest Zamek Prezydenta Polski, który służy jako rezydencja głowy naszego państwa.

Oczywiście można go zobaczyć, jednak należy wiedzieć, że wywieszona nad budynkiem flaga znaczy, że w zamku przebywa obecnie prezydent. Następnie warto zobaczyć Zameczek Habsburgów, który został przeniesiony do centrum miasta z Baraniej Góry. Dodatkowo mieści się w nim doskonała restauracja, w której spożyjemy smaczne (sprawdź festiwal pizzy) posiłki. Jeżeli uwielbiamy naturę koniecznie musimy zobaczyć wodospad na Wisełce. Co prawda był on sztucznie zbudowany, jednak rzeczywiście wygląda zjawiskowo. Także przy nim możemy zatrzymać się na jakiś czas i zjeść coś w pobliskiej karczmie. Cudowny jest też widok na Jezioro Czerniańskie. Jest na nim usytuowana zapora, które wieczorami jest podświetlana, co wytwarza niepowtarzalny klimat. Jeśli lubimy spacery, z całą pewnością warto udać się na deptak, na którym między innymi położona jest Aleja Gwiazd Sportu, oczywiście wśród gwiazd znajdziemy gwiazdę Adama Małysza.


Może zainteresują ciebie także

Mazury doskonała propozycja na niezapomnianą noc Sylwestrową.

impreza sylwestrowa
Opracował: Zamek Kliczków
Na podstawie: Zamek Kliczków
Sylwester jest to dla każdego możliwość na nowe postanowienia, jakimi będą swojego rodzaju wyrzeczenia oraz przemiany w życiu. Wszyscy pragną, aby nadchodzący Nowy Rok był lepszy, każdy stara się być lepszym człowiekiem. Tymczasem to nie będzie najistotniejsze, ponieważ każdy chce te ostatnie godziny Starego Roku spędzić w gronie najbliższych przyjaciół albo rodziny. Nadzwyczaj często ludzie frapują się w jakim miejscu oraz w jaki sposób spędzić sylwestra. Czy będzie to impreza w plenerze, bal z orkiestrą bądź prywatne spotkanie z przyjaciółmi.

beskidy
Opracował: Szymon Nitka
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wisła jest bardzo bogata w atrakcje, w związku z czym jest interesującym miejscem na urlop lub weekendową wycieczkę. Oczywiście głównym motywem jest najpopularniejszy polski skoczek, aczkolwiek mimo upływu czasu Wisła jest stale odwiedzana dokładnie z tego powodu. Każdy znajdzie w tej miejscowości coś odpowiedniego dla siebie. W Wiśle nie sposób się nudzić, wielość atrakcji jest doskonałym sposobem na spędzenie czasu dla każdego, kto lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca
.
21-09-24 10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.