Muzyczne opowieści
telebim na koncercie
Opracował: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com

Najlepsze oprawy imprez

Właśnie zaczyna się czas letni, kiedy to co chwilę oferowane są nam jakieś imprezy plenerowe, w czasie których mamy szanse stanąć pod sceną i posłuchać najnowszych piosenek, kabaretów, lub po prostu posłuchać tego, co kolejni obywatele posiadają nam do powiedzenia.

Dźwiękowe zabawy - oprawa muzyczna

Sąsiedztwo miasta Wrocławia jest bardzo fascynujące architektonicznie. Samo miasto Wrocław jest urzekającym grodem obfitującym w piękne perły architektury, również zaułki jak ze sztychów i świadczące o bogactwie przeszłych jak i dzisiejszych społeczności wrocławskich. Podobnie jest z tym kawałkiem świta, województwem owianym tajemnicą ale też bardzo urokliwym.
muzycznie
Opracował: Martin Fisch
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jaka jest rola muzyki w życiu każdego z nas i w świecie, który nas otacza

Muzyka towarzyszy ludziom od dawna, już starodawne ludy robiły swoje instrumenty, na których można było wystukać rytmy. Przez setki lat najróżniejsze muzyczne instrumenty były coraz bardziej dopracowywane, a minione lata przyniosły także wcześniej nieznane możliwości z powodu zatrudnienia elektroniki i komputerów.
pianino
Opracował: rhodesj
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy słuchana przez maluchy muzyka klasyczna ma wpływ na rozwój intelektu?

Każdy rodzic chce, jak najlepszej przyszłości dla swojego dziecka. Aby rozwinąć jego inteligencję już w okresie prenatalnym puszczają maluchowi Requiem Mozarta i symfonie Beethovena. Pytane matki podkreślają, że jest to niezbędny element, jaki ma możliwość dać dobre warunki rozwojowe dla dziecka.
okładka na płytę
Opracował: Eugene Romanenko
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak w obecnych czasach mogłaby prezentować się okładka na płytę?

Żyjemy w dniach, gdy wszystko jest możliwe. W dużej mierze jest to możliwe dlatego, iż mamy łatwy dostęp do globalnej Sieci. I akurat przeto możemy wydrukować sobie fotografii wyspy, na jakiej ani razu nie byliśmy i znamy ją wyłącznie ze słuchu.
muzyka
Opracował: Martin Fisch
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ogromna popularność portali z muzyką i banków muzyki

Skąd można legalnie brać muzykę do reklam, filmów albo także prezentacji multimedialnych? W Internecie oczywiście odnajdziemy w dzisiejszych czasach wiele dobrej muzyki, niemniej pamiętaj, iż pliki muzyczne dostępne w Internecie są oczywiście objęte prawami autorskimi i ich kopiowanie, przekazywanie dalej lub przekształcanie jest naruszaniem praw autorskich co może wiązać się z wysokimi sankcjami karnymi, a nawet karą pozbawienia wolności. Skąd więc można prawnie brać i wykorzystywać muzykę, przykładowo w reklamie telewizyjnej?
motorówki
Opracował: Matthias Haas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co jest konieczne do sterowania motorówką i ile one mogą kosztować?

Po m.in. krajowych akwenach porusza się dużo różnego typu jednostek pływających. Od łódek, skuterów wodnych po kajaki czy też łodzie silnikowe.


spotkanie literackie
Opracował: Infrogmation of New Orleans
Na podstawie: http://www.flickr.com

Księgarnia

Najcudowniejszy sklep, jaki może sobie wymarzyć mol książkowy. Kiedyś czytanie było czymś naturalnym, obecnie, jeżeli tekst ma więcej niż kilkanaście zdań, wiele osób nie potrafi się na nim skupić. Ale na szczęście spore grono osób nadal doskonale wie, że czytanie książek jest najlepszym z możliwych sposobów na odprężenie. Z tego powodu każda księgarnia mają sporo klientów. Ludzie szukają pozycji, które pomogą im poprawić zdolność mówienia w jakimś języku.
muzycznie
Opracował: Urko Dorronsoro
Na podstawie: http://www.flickr.com

Piękna i tradycyjna muzyka góralska jako coś co współtowarzyszy góralom w domu, umila życie a również sprawia wesołość swym zabawnym brzmieniem.

Muzyka góralska ma mnóstwo łączących cech z muzyką innych rejonów Polski. Jej twórcy są bezimienni i powstaje spontanicznie, wynika z codzienności, z naturalnych potrzeb i instynktów artystów oraz wykonawców. Opowiada ona o tym co góralom bliskie - o ukochanych Tatrach, historiach harnasiów i o kłusowniczych wyprawach lub po prostu składa się z wesołych piosenek. Nie mogło braknąć w niej motywów o miłości, czy przekomarzań się chłopca z dziewką.
koncert
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Zespoły ze świata muzyki, jakie naprawdę rzutują znacznie na międzynarodowej muzyce

Istnieją tego rodzaju składy muzyczne, które naprawdę odbiły się na światowej muzyce, a to w sposób spory. I niezależnie od tego, jakiego rodzaju nie grałyby muzyki de facto mają możliwość się w stopniu wysokim odbijać na egzystowaniu rynku muzycznego.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.